David Gilmour gra na placu Wolności we Wrocławiu

i

Autor: Materiały prasowe ESK/Filip Basara David Gilmour gra na placu Wolności we Wrocławiu

Wszystko o koncercie Davida Gilmoura we Wrocławiu. Sprawdź, jak dojechać [MAPY]

2016-06-25 13:35

To jedno z najważniejszych, muzycznych wydarzeń w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury.

Legendarny gitarzysta Pink Floyd wystąpi z Leszkiem Możdżerem oraz trzydziestoosobową orkiestrą NFM Filharmonii Wrocławskiej pod batutą Zbigniewa Preisnera na placu Wolności w centrum Wrocławia.  Gośćmi Davida Gilmoura będzie też Leszek Możdżer. Dla słuchaczy przygotowano około 20 tysięcy miejsc.

David Gilmour wyruszył w światowe tournée pod hasłem "Rattle That Lock"’

Wrocławski koncert będzie pierwszym na trasie “Rattle That Lock”, w którym zagra 30-osobowa orkiestra pod batutą wieloletniego współpracownika Gilmoura, słynnego kompozytora Zbigniewa Preisnera. Specjalnym gościem koncertu będzie Leszek Możdżer - pianista i dyrektor artystyczny festiwalu Jazz na Odrą. Wyjątkowe wydarzenie na Placu Wolności przed wrocławskim Narodowym Forum Muzyki będzie filmowane przez słynnego reżysera filmów muzycznych, dokumentalistę i autora okładek grupy Pink Floyd, Aubreya ‘Po’ Powella.

Ostatnio David Gilmour występował w Polsce w 2006 roku w Stoczni Gdańskiej w ramach upamiętnienia powstania NSZZ “Solidarność”. Wielkie show zaowocowało albumem koncertowym i płytą DVD pt. "Na żywo w Gdańsku" z gościnnym występem muzyka zespołu Pink Floyd, Richarda Wrighta.

Gilmour to legenda

David Gilmour pochodzi z Cambridge. To jeden z najlepszych gitarzystów wszech czasów, wieloletni wokalista i gitarzysta zespołu grupy Pink Floyd. Brytyjski muzyk i kompozytor współpracował także m.in z takimi artystami jak Grace Jones, Tom Jones, Elton John, B.B. King, Paul McCartney, John Lennon, Sam Brown, Bob Dylan, Pete Townshend, zespołami The Who i Supertramp oraz stworzył wiele supergrup występujących epizodycznie w wielkich koncertach charytatywnych.

Odkrył i wypromował talent wokalistki Kate Bush. Nagrał cztery solowe płyty: David Gilmour (1978), About Face (1984), On an Island (z roku 2006, na której autorem orkiestracji do utworów był Zbigniew Preisner, a w nagraniach wziął udział Leszek Możdżer) oraz Rattle That Lock (2015). 6 marca David Gilmour będzie obchodził 70. urodziny.

Płyta "Rattle That Lock"

To czwarty solowy album Davida Gilmoura. Wydany 18 września 2015 r.trafił na pierwsze miejsca list przebojów w 11 krajach, w tym w Polsce i Wielkiej Brytanii, oraz do pierwszej piątki w kolejnych 12 krajach, między innymi w Niemczech. Album uzyskał też najwyższą w karierze Gilmoura pozycję na listach przebojów w Stanach. Na iTunes album uzyskał pierwszą pozycję w 12 krajach.

Po Europie następnym przystankiem trasy ‘Rattle That Lock’ jest Ameryka Północna. Gilmour wystąpi w Los Angeles, Toronto, Chicago i Nowym Jorku.

To musisz wiedzieć przed wyjściem z domu

Koncert, zorganizowany z okazji roku Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu rozpocznie się 25 czerwca o godz. 21:30 (bramy koncertu zostaną otwarte od godz. 19:00).

Plan organizacji widowni na placu Wolności

i

Autor: Materiały prasowe ESK Plan organizacji widowni na placu Wolności

Rekomendowane parkingi:

RENOMA (Świdnicka 40, wjazd od ul. Czystej) | spacer do strefy koncertu – 3 min. GODZINY OTWARCIA: w dniu koncertu: 6:00–2:00
SZEWSKA CENTRUM Parking 24 h | spacer do strefy koncertu – 6 min
PLAC NOWY TARG Parking 24 h | spacer do strefy koncertu – 12 min
DWORZEC GŁÓWNY PKP Parking 24 h | spacer do strefy koncertu – 15 min
ARKADY WROCŁAWSKIE (Powstańców Śląskich 2-4) | spacer do strefy koncertu – 12 min
GODZINY OTWARCIA: poniedziałek – piątek: 6:00–23:00, sobota – niedziela: 8:00–23:00
GALERIA DOMINIKAŃSKA (Plac Dominikański 3) | spacer do strefy koncertu – 8 min
GODZINY OTWARCIA: poniedziałek – sobota: 8:30–22:00, niedziela: 9:00–21:00
PARK & RIDE / PARKUJ I JEDŹ:
ul. Ślężna.  Parking znajduje się przy Wzgórzu Andersa
ul. Grabiszyńska. Parking znajduje się przy pętli Cmentarz Grabiszyński
ul. Grabiszyńska. Parking znajduje się przy pętli tramwajowej Oporów
ul. Lotnicza. Parking zlokalizowany przy stacji kolejowej
ul. Królewiecka/Śląska. Parking zlokalizowany przy Stadionie Miejskim
ul. Snycerska/Majchra. Parking zlokalizowany przy pętli Leśnica
PARK&RIDE przy dworcu Wrocław Psie Pole

Dodatkowa komunikacja miejska:

Z 25 na 26 czerwca od godz.1:00 do 2:30 zostaną uruchomione dodatkowe linie autobusów nocnych: 241, 243, 245, 246, 247, 249, 251, 253, 255. Autobusy danej linii kursować będą co 15 minut.

Tak wygląda organizacja ruchu wokół placu Wolności we Wrocławiu

Najważniejsze zmiany i miejsca parkingowe wokół placu Wolności

i

Autor: Materiały prasowe ESK Najważniejsze zmiany i miejsca parkingowe wokół placu Wolności

CATERING
W strefie gastronomicznej dostępne będą posiłki mięsne i wegetariańskie, a także napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Woda w cenie 3 zł/pół litra dostępna będzie także poza strefą gastronomiczną.
Szczegółowe informacje: www.wroclaw2016.pl/koncert-davida-gilmoura oraz Infopunkt BARBARA, ul. Świdnicka 8c, codziennie od 8:00 do 20:00, infopunkt@wroclaw2016.pl, tel. 71 712 75 74.

Zobacz także: Weekend we Wrocławiu. Co robić w mieście? [IMPREZY, WYDARZENIA, ATRAKCJE]