Wtargnęli do kościoła w Wielką Sobotę. Zrzucili krzyż i uszkodzili kropielnicę

i

Autor: Dolnośląska policja Wtargnęli do kościoła w Wielką Sobotę. Zrzucili krzyż i uszkodzili kropielnicę

Wtargnęli do kościoła w Wielką Sobotę. Zrzucili krzyż i uszkodzili kropielnicę

2022-04-19 12:49

Dwóch nietrzeźwych mężczyzn wtargnęło do kościoła w jednej z miejscowości w powiecie kłodzkim. Najpierw zrzucili ze ściany drewniany krzyż, a następnie uszkodzili kropielnicę. Pokazywali do księdza obraźliwe gesty.

Do gorszących scen doszło w Wielką Sobotę, 16 kwietnia, podczas wieczornego nabożeństwa w kościele w niewielkiej miejscowości pod Kłodzkiem.

ZOBACZ TEŻ: Dobra wiadomość dla turystów. Wracają pociągi z Wrocławia do czeskiego Skalnego Miasta

- Podczas nabożeństwa do świątyni weszło dwóch nietrzeźwych mężczyzn. W przedsionku kościoła najpierw zrzucili ze ściany drewniany krzyż i kropielnicę, którą uszkodzili, a następnie w kierunku odprawiającego mszę księdza pokazywali środkowy palec - relacjonuje podinsp. Wioletta Martuszewska z policji w Kłodzku.

Wierni powiadomili o zdarzeniu policjantów, a następnie wskazali sprawców, gdy mundurowi zjawili się na miejscu. - Sprawcami okazali się 25- oraz 31-latek, mieszkańcy powiatu kłodzkiego. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości mężczyzn okazało się, że byli pijani. Obaj mieli ponad 2 promile alkoholu w organizmie – dodała Martuszewska.

Proces za wejście do kościoła z transparentem podczas strajku kobiet

Zatrzymani trafili prosto do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty obrazy uczuć religijnych, odpowiedzą także za złośliwe przeszkadzanie w publicznym wykonywania aktu religijnego oraz za zniszczenie mosiężnej kropielnicy.

Mężczyźni swoje zachowanie tłumaczyli stanem upojenia alkoholowego. Teraz odpowiedzą za nie przed sądem.

Sonda
Czy obraza uczuć religijnych powinna być karana?