Wyciek gazu Jerzmanowska Wrocław

i

Autor: Policja Wrocław

Wyciek gazu we Wrocławiu. Kilkadziesiąt osób ewakuowanych [ZDJĘCIA]

2021-09-22 12:39

Wyciek gazu w rejonie ul. Jerzmanowskiej we Wrocławiu. Podczas prac budowlanych nastąpiło rozszczelnienie rury gazowej, a następnie wycieku gazu. Kilkadziesiąt osób musiało zostać ewakuowanych.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 21 września, po południu. W trakcie wykonywania wykopu związanego z modernizacją sieci wodociągowej doszło do rozszczelnienia rury przesyłającej gaz. Przybyłe na miejsce służby techniczne oraz straż pożarna podjęły decyzję o ewakuacji kilkudziesięciu mieszkańców okolicznych budynków. - Na szczęście w wyniku rozszczelnienia nikomu nic się nie stało, jednak aby zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo, na wszelki wypadek osoby musiały znaleźć się w odpowiedniej odległości od wycieku - mówi sierżant sztabowy Krzysztof Marcjan z biura prasowego wrocławskiej policji.

Wielki Zeppelin nad Wrocławiem

Awaria spowodowała także duże utrudnienia w ruchu. Mundurowi z drogówki oraz prewencji zablokowali ulicę, na które pracowały służby techniczne. Dla kierowców wyznaczone zostały trasy alternatywne umożliwiające objechanie zamkniętych ulic.

- Po godzinie 18 służbom udało się całkowicie zabezpieczyć wyciek i mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań. Na ulice wokół miejsca awarii wjechały także samochody – dodaje Krzysztof Marcjan.

Sonda
Czy byłeś kiedyś ewakuowany z domu lub pracy?