Terrifier 2. Wymiotują, mdleją i są zachwyceni! Ten horror nokautuje widzów. Zagrają go we Wrocławiu!

i

Autor: Materiały prasowe "Terrifier 2. Wymiotują, mdleją i są zachwyceni! Ten horror nokautuje widzów. Zagrają go we Wrocławiu!"

Producent ostrzega, fani zachwyceni

Wymiotują, mdleją i są zachwyceni! Ten horror nokautuje widzów. Zagrają go we Wrocławiu!

2022-10-18 12:06

Terrifier 2, film który od 6 października br. w amerykańskich kinach wymusił obecność karetek pogotowia, będzie miał premierę we Wrocławiu. Czy polscy fani grozy zareagują równie spektakularnie, co widzowie zza oceanu? Publika mdleje, wymiotuje i... jest zachwycona! Producent przestrzega, a dyrektorka Splat Film Festiwal określa premierę swoim ulubionym filmem festiwalu. Gdzie obejrzeć Terrifier 2?

Terrifier 2. we Wrocławiu. Mdleją, wymiotują i są zachwyceni

Terrifier 2. zyskuje ogromną popularność. Wszystko za sprawą trudnych do wyobrażenia reakcji widowni zza oceanu. W USA film miał premierę 6 października br. i od tamtej pory na Twitterze widzowie dzielą się doświadczeniami. Według nich, publika na salach kinowych mdleje, inni wymiotują, jeszcze inni wychodzą, bo nie mogą wytrzymać seansu. "Mój kolega zemdlał, kino zamówiło karetkę. Bardzo polecam" - czytamy. "Jeden za mną zemdlał, inny wyszedł, później słyszałem jak wymiotuje w toalecie". Takich wpisów jest więcej...

Zobacz też: Polski skok na Hollywood! Amanda o horrorze w Juggalo i American dream [wywiad, wideo]

Sonda
Jesteś fanem horrorów?

Terrifier 2. we Wrocławiu. "Potwierdzam, jest bardzo brutalny". Gdzie obejrzeć?

Film miał światową premierę w Wielkiej Brytanii, w Polsce zadebiutuje w ramach Splat Film Fest, festiwalu który od 2016 r. odpowiada za selekcję najlepszych premier z nowego kina grozy i arthouse'u. W 2022 r. to już szósta edycja, która tym razem odbędzie się w Warszawie i Wrocławiu.

- To na razie jedyna dystrybucja, polska premiera będzie na Splat Film Festiwal, sama wybierałam filmy. Potwierdzam, ten jest wyjątkowo brutalny - mówi w rozmowie z SE.pl dyrektorka festiwalu Monika Stolat. Pokaz w sobotę 29. października o 21.15 w Kinie Nowe Horyzonty.

Terrifier 2. O czym jest film? TRAILER

Pierwszy Terrifier ukazał się w 2011 r., wtedy jeszcze jako film krótkometrażowy. Od początku za reżyserię i scenariusz odpowiada Damien Leone (inne dzieła to choćby "Cukierek albo psikus" (org. All Hallows' Eve), czy "The 9th circle" - bez polskiego tłumaczenia). Później w 2017 r. premierę miał pierwszy "Terrifier". Trudno mówić o skomplikowanej fabule, dla fanów horroru genologia Slasher'u mówi wiele, dla mniej zorientowanych - to film, w którym główną osią jest... eliminacja kolejnych bohaterów w możliwie najbardziej spektakularny sposób.

Producent drugiej części filmu, Steve Barton, opublikował w sieci specjalne ostrzeżenie, że "Terrifier 2" to horror dla ludzi o mocnych nerwach i... jeszcze mocniejszych żołądkach.

Ten film zawiera naturalistyczne sceny przemocy i brutalnego horroru. Widzom o słabym sercu, ze skłonnością do zawrotów głowy lub słabym żołądkiem zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności. W kinach zdarzały się już liczne przypadki omdlenia i wymiotów. Jeśli zdecydujecie się kontynuować - ostrzegaliśmy was.

Wiele wskazuje na to, że - o ile wszystkie relacje zza wielkiej wody nie są elementem kampanii marketingowej - polskich widzów czeka jazda bez trzymanki. I to przed samym Halloween.