Wypadek z udziałem autobusu pod Wrocławiem

i

Autor: mat. policji Wypadek z udziałem autobusu pod Wrocławiem

Wypadek z udziałem autobusu pod Wrocławiem. Są ranni, lądował śmigłowiec LPR

2021-11-23 9:44

Trzy osoby zostały ranne w zderzeniu autobusu z samochodem osobowym, do którego doszło we wtorek rano w pobliżu miejscowości Jaszkotle w okolicach Wrocławia. Kierowca osobówki w ciężkim stanie został zabrany do szpitala śmigłowcem LPR. Droga w miejscu wypadku przez kilka godzin była nieprzejezdna.

Do groźnego wypadku doszło we wtorek (23 listopada) przed godz. 6.30 rano na drodze wojewódzkiej 347 pomiędzy miejscowościami Jaszkotle i Cesarzowice w okolicach Wrocławia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca osobowej skody, jadąc od Cesarzowic w kierunku Pietrzykowic, próbował wyprzedzić kilka samochodów na raz. Niestety, nie zdążył zjechać z powrotem na swój pas drogi i zderzył się z jadącym z naprzeciwka autobusem.

Autobus, którym podróżowało 17 osób, wpadł do rowu. Na szczęście żaden z pasażerów autobusu nie odniósł poważniejszych obrażeń. W wyniku zderzenia do rowu wpadła też skoda. Kierowca auta został zakleszczony w pojeździe - strażacy musieli wydostać go z apojazdu przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do szpitali trafiło też dwoje pasażerów skody.

Droga w miejscu wypadku przez kilka godzin była nieprzejezdna.

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?
Pomorskie: Uber przydzwonił na czerwonym. "Ręce opadają"