Wywołał pożar w Zamku Książ. Nie potrafił wyjaśnić, dlaczego podłożył ogień

2022-01-18 11:31
Wywołał pożar w Zamku Książ. Nie potrafił wyjaśnić, dlaczego podłożył ogień
Autor: Policja Wałbrzych

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego wywołanie pożaru w Zamku Książ, do którego doszło 12 stycznia. Okazało się, że w momencie zdarzenia 31-mężczyzna był pijany. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.

Pożar w Zamku Książ wybuchł we wtorek, 12 stycznia. Po godz. 18 straż pożarną zaalarmowały czujki przeciwpożarowe zainstalowane w zabytkowym obiekcie. Okazało się, że ogień pojawił się w tunelu gospodarczym w piwnicach. Podpalone zostały kartony ze styropianem, które miały być przeznaczone do transportu eksponatów wystawy znajdującej się w obiekcie. Za podłożeniem ognia stali dwaj mężczyźni.

Oprócz strażaków, którzy szybko uporali się z pożarem, na miejscu pojawili się wałbrzyscy policjanci. - Według wstępnych ustaleń wynikało, że jeden z dwóch mężczyzn dokonał celowego podpalenia kartonów, po czym obaj uciekli z miejsca zdarzenia. Realizując kolejne zebrane informacje, przy współpracy z funkcjonariuszami ze Świebodzic, wytypowany został sprawca tego zdarzenia - powiedział podkom. Marcin Świeży z KMP w Wałbrzychu.

Dwóch mężczyzn zmarło w izbie wytrzeźwień. Są wyniki sekcji zwłok [ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ]

Kolejne zgony we wrocławskiej izbie wytrzeźwień. Nie żyją dwaj bezdomni.

Kolejnym krokiem funkcjonariuszy było zatrzymanie mieszkańca Świebodzic. - 31-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Oświadczył, że był kompletnie pijany. Nie potrafił przy tym wyjaśnić, dlaczego dokonał popalenia – dodał Marcin Świeży.

Szczęście w nieszczęściu sprawcy, że nie spowodował wielkich strat. Pożar, który wywołał, uszkodził elementy elewacji oraz instalacji przeciwpożarowej. Mężczyźnie w związku z popełnionym przestępstwem grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Sonda
Czy kary za spowodowanie pożaru powinny być surowsze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE