Podróż potrwa zaledwie 1,5 godziny

i

Autor: Port Lotniczy Wrocław Podróż potrwa zaledwie 1,5 godziny

Z Wrocławia polecimy prosto do Wenecji! Lot potrwa tylko 1,5 godziny!

2016-06-02 18:55

Samoloty z Wrocławia do Wenecji Treviso będą latały dwa razy w tygodniu. Najnowsze połączenie niskokosztowe uruchamiają u nas linie Ryanair.

Z Wrocławia do Wenecji Treviso polecimy w środy oraz w niedziele (oba loty o godz. 12.10, lądowanie w Wenecji o godz. 13.40; powrót o godz. 14.05 z lądowaniem we Wrocławiu o godz. 15.35). 

- Terminy lotów ułożone są tak, że łatwo zaplanować zarówno krótszy, jak i dłuższy wyjazd. Kierunki południowe niezmiennie cieszą się ogromną popularnością podróżnych wrocławskiego lotniska, a do odwiedzenia Wenecji nikogo nie trzeba zachęcać - mówi Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław.

Tutaj warto się zgubić

Wenecja, zwana „miastem na wodzie” to zabytki przyciągające miliony turystów z całego świata, jak Bazylika i pl. św. Marka, Pałac Dożów czy most Rialto. Ogromne wrażenie robi ożywiony ruch łodzi i statków na Canal Grande, koniecznie trzeba przepłynąć gondolą pod tzw. mostem Westchnień. Wenecję warto też zwiedzić z pokładu tramwajów wodnych.

- To jedno z tych miast, w których warto się zgubić. Chodząc po wąskich uliczkach, mostach i mostkach można chłonąć jego niepowtarzalną atmosferę. Na każdym kroku odkrywa się coś niezwykłego, a wyjątkowo urokliwe są w Wenecji wieczory - dodaje Monika Półtorzycka-Jon. 

Blisko stąd również do kurortów północnego Adriatyku, nad przepiękne jezioro Garda, a także do innych atrakcyjnych turystycznie miast, jak Werona i Padwa.

Czytaj także: Sensacja na wrocławskim lotnisku! Przyleciał jumbo jet z… amerykańskimi żołnierzami na pokładzie!