Jacek Sutryk

i

Autor: Tomasz Golla/Super Express Jacek Sutryk

„Zadźgam cię jak Adamowicza”. Kto grozi prezydentowi Wrocławia?

2021-07-29 9:10

Policja poszukuje autora anonimowego maila z pogróżkami, jakiego otrzymał prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. „Zadźgam cię jak Adamowicza... Poderżnę ci ten głupi łeb... Długo nie pożyjesz” - grozi prezydentowi miasta anonimowy autor. Podobne wiadomości otrzymali też prezydenci innych miast.

W piątek wieczorem na skrzynkę pocztową prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka wpłynął mail z bardzo poważnymi pogróżkami. "Sutryk zginiesz ŻYD ZIE... Zadźgam cię jak Adamowicza... Poderżnę ci ten głupi łeb... Długo nie pożyjesz. Pożegnaj się z rodziną. Zabiję cię na dniach. I tak nie mam nic do stracenia. Zginiesz kur wo za to co mi zrobiłeś" – brzmi treść wiadomości. Autor oczywiście się nie podpisał.

- Nie ma miejsca na mowę nienawiści oraz groźby karalne. Nikt mnie takim zachowaniem nie wystraszy, a wspólnie powinniśmy takie zachowania eliminować z przestrzeni naszego życia – skomentował anonimowego maila prezydent Wrocławia.

Podobne wiadomości w swoich skrzynkach mailowych znaleźli też prezydenci innych miast, m.in. Gdańska, Poznania, Białegostoku i Olsztyna.

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu asp. szt. Łukasz Dutkowiak potwierdził PAP, że funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie od prezydenta Wrocławia w sprawie gróźb, które wpłynęły również do innych samorządowców drogą elektroniczną.

- Przyjęliśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa i w tej chwili prowadzimy czynności mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności tego zdarzenia, a także dotarcie do osób mogących mieć z nim związek – poinformował Łukasz Dutkowiak.

Na Nadodrzu zawalił się budynek.