O miejsce na anglojęzycznych studiach prowadzonych przez Uniwersytet Wrocławski ubiegała się w tym roku rekordowa liczba kandydatów. W systemie Internetowej Rekrutacji Cudzoziemców zarejestrowało się 2166 kandydatów, czyli dwukrotnie więcej niż w latach poprzednich. Ze względu na ogromne zainteresowanie obcokrajowców w tym roku po raz pierwszy Uniwersytet Wrocławski otworzył wszystkie dostępne programy w języku angielskim.
- Cieszymy się, że wyniki rekrutacji studentów międzynarodowych są rekordowe - mówi prof. Patrycja Matusz, prorektor UWr ds. Projektów i Współpracy Międzynarodowej. - W tym roku pierwszy raz udało nam się otworzyć wszystkie kierunki. A mamy ich sporo, bo aż 16 programów magisterskich, 8 licencjackich i 3 kolegia doktorskie.
Obcokrajowcy, którzy wybrali Uniwersytet Wrocławski pochodzą z pięciu kontynentów. Największą grupę stanowią obywatele Nigerii, Indii, Azerbejdżanu, Turcji i USA. W tym roku pojawiły się także Komory, Kuwejt, Malawi, Palestyna, Peru oraz Oman. Z informacji przekazanych przez uczelnię wynika, że ponad 35 proc. tegorocznych kandydatów dowiedziało się o Uniwersytecie Wrocławskim pocztą pantoflową. Dobrą opinię o wrocławskiej uczelni potwierdzają też sami studenci, którzy często decydują się na kontynuację edukacji na Uniwersytecie Wrocławskim.
- Studiowałam także na Uniwersytecie Porto w Portugalii, a następnie na Uniwersytecie w Lipsku w Niemczech. Myślę, że wszystkie są równie dobre. Ale to na Uniwersytecie Wrocławskim po prostu poczułam, jak to jest naprawdę być członkiem akademii - wspomina Eirini Aivaliotou, pochodząca z Grecji doktorantka Wydziału Nauk Społecznych UWr.
Władze uczelni liczą, że w roku akademickim 2021/22 na Uniwersytet Wrocławski przyjedzie ok. 1000 studentów międzynarodowych - na studia licencjackie, magisterskie, do Szkoły Doktorskiej oraz w ramach wymian studenckich.