Wielka Wrocławska na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice

i

Autor: Agata Wadyczka / mat. prasowe Wielka Wrocławska na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice

Wielka Wrocławska już w niedzielę. Najtrudniejsza gonitwa sezonu i konkurs elegancji

2021-09-02 9:37

Już w najbliższą niedzielę na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice odbędzie się Wielka Wrocławska - największe wydarzenie sezonu wyścigów konnych w stolicy Dolnego Śląska. W programie dnia znalazło się siedem gonitw, w tym ta najważniejsza - międzynarodowa gonitwa z przeszkodami, którą poprzedzi uroczysta parada. Na gości czekać będą liczne atrakcje: konkurs na wyścigową elegancję, pokaz woltyżerki sportowej, wyścigi konne w goglach VR, bieg maskotek czy przejażdżki na kucykach dla najmłodszych.

Emocje sportowe i liczne atrakcje czekać będą na osoby, które odwiedzą w niedzielę (5 września) Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice. Tego dnia odbędzie się najważniejsza, a zarazem najtrudniejsza gonitwa sezonu: Wielka Wrocławska - Nagroda Prezydenta Wrocławia - międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni na dystansie 5000 metrów. Na jeźdźców i konie czekać będą 22 przeszkody, w tym te najbardziej widowiskowe i najtrudniejsze: skok trybunowy, rów z wodą, podwójny żywopłot, przejście drogi czy przeszkoda wodna. Pula nagród w Wielkiej Wrocławskiej należy do rekordowych na wrocławskim torze i wynosi 200 tys. zł, z czego połowa trafi do zwycięzcy. Gonitwę poprzedzi uroczysta parada z udziałem dyrektora toru - Jerzego Sawki oraz zaproszonych gości specjalnych.

Oprócz Wielkiej Wrocławskiej w niedzielę na Partynicach odbędzie się 6 innych gonitw, w tym m.in. Wielka Partynicka – Nagroda Unico Logistics, gonitwa o Nagrodę Toru Wyścigowego w Pardubicach oraz gonitwa o Nagrodę Galeriusa.

Na gości, którzy pojawią się w niedzielę na Partynicach, czekać będzie szereg atrakcji. Konkurs „Wyścigowa elegancja” stał się już tradycją wrocławskiego toru. W konkursie na najpiękniejszą wyścigową kreację mogą brać udział pary w dowolnej konfiguracji (partnerzy, znajomi, przyjaciele czy rodzice z dziećmi). W specjalnie wydzielonej strefie fotograf wykonuje zdjęcia konkursowe, które potem są oceniane przez jury. Główną nagrodą w tegorocznym konkursie jest wyjazd na najbardziej prestiżową gonitwę przeszkodową Europy – Grand National na torze Aintree w Liverpoolu.

ZOBACZ TEŻ: SZCZEPCIObus we Wrocławiu. Gdzie pojawi się w tym tygodniu?

W niedzielę będzie można podziwiać też pokazy woltyżerki sportowej oraz przyjrzeć się wyścigowi z udziałem wrocławskich maskotek, w którym wystartują m.in. maskotki partynickiego toru, czyli elegancka para, ośmiornica i rekin z Hydropolis, hamburger reprezentujący Pasibusa, ptak z WKS Śląsk, wrocławski krasnal oraz maskotka MPK. Z kolei dzięki goglom VR z wgranymi gonitwami każdy będzie mógł poczuć się jak dżokej i zobaczyć gonitwę jego oczami. Nie zapomniano też o dzieciach, które będą mogły spróbować jazdy konnej na kucykach. Wstęp na imprezę jest wolny.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM (NIEDZIELA - 5 WRZEŚNIA):

13:00 - Wyścigi konne w goglach VR (do 19:00)

13:40 - Prezentacja w padoku wyścigowym koni biorących udział w pierwszej gonitwie dnia

14:00 - Rozpoczęcie konkursu "Wyścigowa elegancja" (do godz. 18:00)

14:10 - Międzynarodowa gonitwa z płotami dla 4 l. i st. koni. (3400 m)

14:30 - Pokaz woltyżerki sportowej

14:45 - Nagroda Toru Wyścigowego w Pardubicach - międzynarodowa gonitwa z płotami dla 3 l. koni. (2800 m)

15:10 - Bieg Maskotek

15:30 - Wielka Partyncika Nagroda Unico Logistics - międzynarodowa gonitwa z płotami dla 4 l. i st. koni. (4200 m)

16:05 - Nagroda MPK Wrocław - międzynarodowa gonitwa II grupy dla 3 l. i st. koni. (3200 m)

16:20 - Uroczysta parada poprzedzająca najważniejszą gonitwę dnia

16:50 - Wielka Wrocławska Nagroda Prezydenta Wrocławia - międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5 l. i st. koni. (5000 m)

17:25 - Nagroda Leroy Merlin - międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 4 l. koni. (3850 m)

18:00 - Nagroda Galeriusa o Puchar Stajni Wyścigowej Kolesa - międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5 l. i st. koni. (3400 m)

Wrocławski Ogórek znowu będzie woził wrocławian