Zalane drogi i podtopione gospodarstwa. Trwa usuwanie skutków powodzi w powiecie kłodzkim [WIDEO]

2020-06-30 12:46 mar
Trwa usuwanie skutków powodzi w powiecie kłodzkim
Autor: pixabay.com

W poniedziałek przez Kłodzko przeszła fala kulminacyjna na Nysie Kłodzkiej, powodując liczne podtopienia i zalania. Pod wodą znalazło się kilkadziesiąt gospodarstw, zalane zostały pola uprawne i drogi. Strażacy interweniowali ponad 100 razy. We wtorek stan wody się obniżył, co pozwoliło odwołać alarm przeciwpowodziowy na terenie całego powiatu.

W powiecie kłodzkim trwa usuwanie skutków powodzi. W poniedziałek (29 czerwca) przez Ziemię Kłodzką przeszła fala kulminacyjna na Nysie Kłodzkiej. O godz. 18 w Kłodzku stan alarmowy na rzece został przekroczony aż o 143 cm. Rzeka wylała w Kłodzku i okolicznych miejscowościach, m.in. w Krosnowicach. Podtopione zostały liczne gospodarstwa, pola uprawne i drogi. Strażacy interweniowali ponad 100 razy.

W nocy z poniedziałku na wtorek stan wody zaczął opadać. We wtorek rano poziom Nysy w Kłodzku spadł poniżej 200 cm, czyli o ponad 40 cm poniżej stanu alarmowego. Alarm przeciwpowodziowy, obowiązujący na terenie całego powiatu kłodzkiego od poniedziałku, został odwołany. Obecnie trwa usuwanie skutków powodzi i szacowanie strat.

Burza nad Wrocławiem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj