Zamiast do więzienia, wybrał się na wakacje. Został zatrzymany na lotnisku

2021-09-15 13:26
Poszukiwany mężczyzna zatrzymany na lotnisku we Wrocławiu
Autor: Straż Graniczna Poszukiwany mężczyzna został zatrzymany na lotnisku we Wrocławiu

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na lotnisku we Wrocławiu 52-letniego mieszkańca Dolnego Śląska, który poszukiwany był w celu odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności. 52-latek zamiast do więzienia, postanowił wybrać się na wakacje do Albanii.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na wrocławskim lotnisku poszukiwanego mężczyznę. W trakcie odprawy granicznej podróżnych odlatujących do Tirany okazało się, że 52-letni mieszkaniec Dolnego Śląska poszukiwany jest na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieście w celu zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego. Jak ustalono, 52-latek został skazany na 2 lata więzienia za przyjmowanie korzyści majątkowych. Nie stawił się jednak w zakładzie karnym, a zamiast tego próbował wylecieć do Albanii.

- Po konsultacji z jednostką prowadzącą poszukiwania oraz sporządzeniu dokumentacji, mężczyzna przekazany został wrocławskiej policji - informuje rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, mjr Joanna Konieczniak.

Dziecko zadławiło się lizakiem, życie uratował mu policjant
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE