„Zarzuela - Hiszpańska Noc z Carmen”. Próba generalna przed wielkim widowiskiem na wrocławskim stadionie [GALERIA]

2016-06-17 11:28

Zajrzyj za kulisy megagaprodukcji na chwilę przed premierą. W sobotę na stadionie jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń organizowanych w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

500  wykonawców,  blisko  30  tysięcy  widzów  i  tylko  jedna  szansa,  by  zobaczyć  wszystko  na  własne oczy, bo „Zarzuela - Hiszpańska Noc z Carmen” będzie pokazywana jedynie 18 czerwca. To wielkie show zapowiadane i szykowane było już od lat. Przygotowania ruszyły w 2013 roku.

Artyści z Polski i z Hiszpanii

Przedstawienie  przygotowano według  koncepcji  Ewy Michnik,  dyrektor  Opery  Wrocławskiej. Zostało ono oparte na fabule i muzyce legendarnej opery „Carmen” Georges’a . Opera Wrocławska w specjalnych konkursach wyłaniała najlepsze zespoły, które przez trzy lata brały udział w  warsztatach  zarzueli,  prowadzonych  przez  instruktorów  tańca  i śpiewu  z  Hiszpanii.  W spektaklu wezmą udział również artyści  z Madrytu  oraz San Sebastian – miasta, które wspólnie z Wrocławiem pełni rolę Europejskiej Stolicy Kultury  2016. 

Konie tańczą flamenco

Nie bez powodu show odbędzie się właśnie na terenie stadionu. Częścią megawidowiska mają być nie tylko popisy setek artystów w barwnych strojach, ale też efekty multimedialne i projekcje filmowe. Na  scenie  pojawią się także konie andaluzyjskie ze stadniny Karoliny Wajdy, które w specjalnych strojach zatańczą do dźwięków muzyki flamenco. 

Biletów na "Zarzuelę" w internecie kupić już nie można. Można za to oglądać jak wyglądała próba generalna spektaklu klikając w zdjęcia w galerii nad tekstem.

Czytaj także: Inspektorzy wrocławskiego oddziału TOZ oskarżeni o kradzież psów