14-latek kierował autem, a policjantom okazał legitymację szkolną

i

Autor: Zdjęcie ilustracyjne: Shutterstock & Piotr Hukalo/East News 14-latek kierował autem, a policjantom okazał legitymację szkolną

Policjanci byli w szoku

Zatrzymali go do kontroli drogowej. Policjanci nie mogli uwierzyć w to, co pokazał im kierowca

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód. Gdy podeszli do samochodu nie mogli uwierzyć własnym oczom. Za kierownicą samochodu siedział 14-letni chłopiec, który pokazał im legitymację ze szkoły podstawowej

Za kierownicą samochodzie siedział 14-letni chłopiec. Wiózł swojego ojca

Policjanci z wałbrzyskiej drogówki  prowadził kontrole drogowe w rejonie ul. Armii Krajowej i Wrocławskiej w Wałbrzychu. Sprawdzali trzeźwość kierowców, jakież było ich zaskoczenie, gdy do kontroli zatrzymali samochód za którego kierownicą siedział 14-letni chłopiec.

14-latek pokazał policjantowi legitymację szkoły podstawowej, ci nie kryli swojego zaskoczenia. Jeszcze bardziej zaskoczyli się tym, że wyjechać na drogę publiczną samochodem osobowym 14-latkowi pozwolił jego ojciec, który siedział na miejscu pasażera.

- I nastolatek, i ojciec – na szczęście obaj byli trzeźwi. W takim przypadku za wykroczenie w ruchu drogowym odpowiedział już dorosły, który udostępnił samochód małoletniemu nie posiadającemu uprawnień - przekazał kom. Marcin Świeży, rzecznik prasowy KMP w Wałbrzychu.

Mężczyzna otrzymał mandat karny w kwocie 300 złotych. Sprawa trafi także do sądu rodzinnego.

Sonda
Za którym razem zdaliście egzamin na prawo jazdy? Tylko szczerze!
Kierowca audi wyprzedził policjanta na podwójnej ciągłej