Proces w sprawie zbaójstwa w Miłoszycach

i

Autor: Justyna Bortnik Proces w sprawie zbaójstwa w Miłoszycach

Zbrodnia miłoszycka. 15-letnia Małgosia została bestialsko zgwałcona i zamordowana. Jej oprawcy znów stanęli przed sądem

2021-04-28 17:28

Zabójstwem 15-letniej Małgosi w Miłoszycach żyła cała Polska. W 1997 roku dziewczynka została brutalnie zgwałcona przez nieznanego wówczas sprawcę. Wykrwawia się, umiera na mrozie. Początkowo zbrodnię zarzucono Tomaszowi Komendzie, jednak po 18 latach został on uniewinniony. Oskarżonymi w sprawie są Ireneusza M. oraz Norberta B. Obaj usłyszeli już wyroki 25 lat pozbawienia wolności, jednak zarówno prokuratura, jak i obrona odwołały się od decyzji sądu. 28 kwietnia 2021 roku ruszył proces apelacyjny.

Zbrodnia w Miłoszycach. 15-letnia Małgosia została zgwałcona i zamordowana

Zabójstwo 15-letniej Małgorzaty miało miejsce w 1996 roku. Ofiara znajdowała się w jednym z klubów, gdzie spędzała noc sylwestrową. W pewnej chwili została wyprowadzona z budynku, brutalnie zgwałcona i zamordowana. Jak informowała prokuratura, sprawcy mieli użyć przemocy skutkującej licznymi obrażeniami, m.in. krwotokiem z narządów płciowych. Zmarła wskutek wyziębienia organizmu i odniesionych ran. Jej ciało znajdowało się na jednej z posesji obok dyskoteki. Początkowo w sprawie oskarżono Tomasza Komendę. Sąd wydał w jego sprawie wyrok skazujący. Jednak po 18 latach okazało się, że to nie on stał za zbrodnią. Sąd Najwyższy uniewinnił go w 2018 roku. Nowe ustalenia pozwoliły postawić zarzuty Ireneuszowi M. i Norbertowi B.

>>> Małgosia z Czuchowa została brutalnie zamordowana. Po wielu latach mieszkańcy miasta wciąż nie mogą się otrząsnąć

Chłopczyk na rowerku wjechał wprost pod rozpędzony samochód

Zbrodnia miłoszycka. Rozpoczął się proces apelacyjny

Ireneusz M. i Norbert B. usłyszeli wyrok 25 lat pozbawienia wolności dla każdego z nich. Decyzję podjął w 2020 roku Sąd Okręgowy we Wrocławiu. - Wina i okoliczności popełnienia czynu przez oskarżonych nie budzą wątpliwości – mówił wówczas przewodniczący składu sędziowskiego sędzia Marek Poteralski. - Dopuścili się zbiorowego zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem (…) pozostawili ją nagą, leżącą na ziemi i w miejscu ogólnie niedostępnym i nieoświetlonym, a sami wrócili na dyskotekę, nie interesując się jej dalszym losem - dodał sędzia. Argumentował, że sprawcy doskonale zdawali sobie sprawę, że Małgosia umrze, gdy zostawili ją nagą i zakrwawioną na mrozie.

Czytaj również: SZOKUJĄCA zbrodnia w Tychach! Pobił 53-latka na śmierć, bo zapytał go o maseczkę!

Obie strony odwołały się od tego wyroku. Prokuratura domaga się częściowej zmiany kwalifikacji czynu i surowszej kary dla M., dla którego pierwotnie żądała w I instancji dożywocia. Skazani domagają się uniewinnienia lub ponownego procesu przed sądem I instancji. Obrońcy podważają wyniki badań DNA.W środę sąd przesłuchiwał biegłego, który był na miejscu zbrodni, wykonywał sekcję zwłok i sporządzał analizy we wszystkich procesach. Także w tym, w którym niesłusznie skazano Tomasza Komendę. Przesłuchanie biegłego będzie kontynuowane 9 czerwca, bo na ten dzień wyznaczono kolejną rozprawę.

Zobacz także: Zabił Kasię, spalił jej auto, zwłoki zostawił w lesie! Szokująca zbrodnia na Śląsku [NOWE FAKTY]

Za zabójstwo grozi dożywocie. A wiesz, ile można dostać za inne przestępstwa?

Pytanie 1 z 12
Jaka kara więzienia grozi za kradzież w włamaniem?
25 lat więzienia za zabójstwo Gracjana