Horror w Zgorzelcu. Zwłoki mężczyzny w garażu starostwa. Ktoś go tam zamknął?

i

Autor: Shutterstock Horror w Zgorzelcu. Zwłoki mężczyzny w garażu starostwa. Ktoś go tam zamknął?

Horror w Zgorzelcu. Uwięzili mężczyznę w garażu, a ten skonał w męczarniach!

2022-05-09 12:34

Na jaw wyszły szczegóły strasznej tragedii, do której doszło w Zgorzelcu (woj. dolnośląskie). To tam w ubiegłym tygodniu odkryto zwłoki mężczyzny, które znaleziono w zamkniętym garażu. Na miejscu widać było, że człowiek ten próbował wydostać się ze śmiertelnej pułapki…

Zwłoki mężczyzny odnalazł w czwartek (5 maja) pracownik zgorzeleckiego starostwa, do którego należy garaż. Pomieszczenie było zamknięte od zewnątrz. W środku można było znaleźć różne przedmioty, które wskazywały na to, że w garażu ktoś mieszkał. Ale nie tylko to zwracało uwagę śledczych. Odkryto również wygiętą blachę od drzwi. Mężczyzna, który został zamknięty w środku, próbował ją zdjąć, aby wydostać się na zewnątrz. Nie udało mu się i zmarł najpewniej w nieprawdopodobnych męczarniach.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zgroza pod Wrocławiem! Najpierw wykonał wyrok na synu, później podciął sobie żyły

Wciąż nie wiadomo, kto to był. Zlecono natomiast sekcję zwłok, a jej wyniki pozwolą odpowiedzieć na pytanie, z jakiego powodu zmarł bezdomny…

Wiadomo już jednak, kto go tam zamknął. Prokuratura ustaliła, że to Artur K. i Wiesław H. - mężczyźni, którzy mieli garaże obok tego, w którym pomieszkiwał bezdomny. Nie podobała im się jego obecność, obawiali się, że może dojść do pożaru, dlatego postanowili zamknąć drzwi.

ZOBACZ TEŻ: Pogrzeb Zosi, którą zmiażdżył samochód terenowy. Cała Kudowa-Zdrój we łzach

- Twierdzą przy tym, że zanim to zrobili, sprawdzili wnętrze, czy aby nikogo tam nie ma – mówi prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. - Mężczyźni usłyszeli zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.

Jednemu i drugiemu grozi 5 lat więzienia. Na razie nie zostali aresztowani, zastosowano wobec nich dozór policyjny.

Sonda
Czy byliście kiedyś przesłuchiwani ws. przestępstwa?
Potrącenie dwójki pieszych na ul. Kamiennej w Bydgoszczy