Maja Włoszczowska

i

Autor: Artur Hojny/Super Express, POLICJA

Złodziejowi, który ukradł rowery Mai Włoszczowskiej, grozi 10 lat więzienia

2021-11-02 9:18

Nawet 10 lat więzienia grozi 31-letniemu mężczyźnie, który ukradł 3 rowery górskie należące do wicemistrzyni olimpijskiej w kolarstwie górskim Mai Włoszczowskiej. Warte 75 tys. zł rowery zostały błyskawicznie odzyskane przez jeleniogórskich policjantów, a 31-latek trafił do aresztu.

Do kradzieży doszło w nocy z piątku na sobotę (29/30 października) w Jeleniej Górze. Złodziej włamał się do piwnicy lokatorskiej w jednym z budynków, skąd ukradł 3 rowery górskie, należące do wicemistrzyni olimpijskiej w kolarstwie górskim Mai Włoszczowskiej - na jednym z nich słynna kolarka wygrała zawody Pucharu Świata w Val di Sole. Wartość skradzionych rowerów oszacowano na 75 tys. zł.

- Policjanci prowadząc czynności w tej sprawie - zarówno procesowe, jak i operacyjne - po niespełna 10 godzinach od zgłoszenia zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa, jak również odnaleźli skradzione rowery - informuje podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

ZOBACZ TEŻ: Policja udaremniła bezmyślną kradzież. Maja Włoszczowska odzyskała skradzione rowery

Sprawcą okazał się 31-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna był już wcześniej karany za kradzieże. Policjanci podejrzewają, że 31-latek może mieć ma na koncie więcej podobnych przestępstw.

- Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i ustalają kolejnych pokrzywdzonych - dodaje Edyta Bagrowska.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wiemy, kto ukradł rowery Mai Włoszczowskiej. Policja udzieliła informacji, poważne zarzuty

Zatrzymany 31-latek usłyszał już w prokuraturze 6 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany tymczasowo na 2 miesiące. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Maja Włoszczowska jest jedyną Polką, która zdobyła medale olimpijskie w kolarstwie – w 2008 r. w Pekinie oraz w 2016 r. w Rio de Janeiro zdobyła srebrne krążki. W swoim dorobku ma także złoty medal mistrzostw świata (2010) oraz cztery srebrne medale (2004, 2005, 2011, 2013). Karierę zakończyła 2 października zdobyciem srebrnego medalu mistrzostw świata w maratonie MTB.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
33-letni włamywacz okradł blisko 30 wrocławskich lokali gastronomicznych