Złotoryja. Ryzykował życiem, by ocalić inne! Wyciągnął z wody 65-latka i go uratował!

2020-07-15 16:31 Michał Michalak
Złotoryja. Ryzykował życiem, by ocalić inne! Wyciągnął z wody 65-latka i go uratował!
Autor: KWP we Wrocławiu 44-latek wyciągnął innego mężczyznę z Zalewu Złotoryskiego, czym uratował mu życie

Bohaterskim czynem popisał się 44-latek z gminy Pielgrzymka niedaleko Złotoryi. Mężczyzna spacerował brzegiem Zalewu Złotoryjskiego, gdy zobaczył w wodzie, jak mu się wtedy wydawało, jakiś duży przedmiot. Po chwili zorientował się, że na powierzchni unosi się ludzkie ciało, więc bez namysłu wbiegł do wody i wyciągnął na brzeg innego mężczyznę, któremu uratował w ten sposób życie.

65-latek wyciągnięty z wody zdążył już stracić przytomność, dlatego mężczyzna podjął czynności ratownicze. Dzięki temu tonący odzyskał funkcje życiowe, a później trafił już pod opiekę lekarzy karetki pogotowia, którzy zabrali go do szpitala. Jak informuje KWP we Wrocławiu, 65-latek pływał poza miejscami wyznaczonymi przez administratora Zalewu Złotoryjskiego, a na nagraniu z miejskiego monitoringu widać, jak nagle zaczyna uderzać rękami o wodę i się topić.

Ryzykował swoim życiem, by ocalić inne! Wyciągnął z wody 65-latka

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Mężczyzna wyciągnięty z wody, mieszkaniec Złotoryi, miał ponadto dużo szczęścia, ponieważ spośród wszystkich osób znajdujących się nad Zalewem Złotoryjskim zauważył go tylko 44-latek z gminy Pielgrzymka, który spacerował znajdującym się nad akwenem deptakiem.

Do uratowania 65-latka doszło na ogólnodostępnym terenie rekreacyjnym, w przeddzień rozpoczęcia sezonu kąpielowego, kiedy wyznaczony obszar wodny nie był nadzorowany przez ratowników, a mieszkańcy wchodzili do wody na własną odpowiedzialność.