Zmarła 19-letnia Natalia. Chorowała na mukowiscydozę

i

Autor: FACEBOOK Zmarła 19-letnia Natalia. Chorowała na mukowiscydozę

Zmarła 19-letnia Natalia. "Umierając złożyła dłonie i się modliła"

2021-08-14 11:20

19-letnia Natalia z Kiełczowa nie żyje. Dziewczyna chorowała na mukowiscydozę. O jej walce z chorobą informowały media w Polsce. Nastolatka zmarła 13 sierpnia o godz. 1.40. "Odeszła w spokoju, pożegnała się z nami wszystkimi" - napisała jej mama.

O śmierci swojej córki poinformowała w mediach społecznościowych pani Anna. - Odeszła w spokoju, pożegnała się z nami wszystkimi. Wybaczyła tym, którzy w życiu ją zawiedli. Umierając złożyła dłonie i się modliła. Do końca wierna Bogu i Matce Bożej. Jej jedyne największe marzenie dziś 13 sierpnia się spełniło... pragnęła móc oddychać choć przez tak jak każdy z nas to ma na codzień. Dziś otrzymała ten dar. Mogła na koniec oddychać, tak jak chciała - napisała mama zmarłej Natalii. Swoje ostatnie godziny życia Natalia spędziła w szpitalu. Jak wspomina jej mama, 19-latka "łapała dzień, cieszyła się z każdego sukcesu, uczyła się na porażkach". - Do końca walczyła, nie poddawała się - wspomina pani Anna. - Próbowała wszystkiego, zrobiła prawo jazdy, prawie zdała maturę, grała na trąbce, skrzypcach, gitarze i pianinie. Pięknie śpiewała i czyniła to z pasją. Bardzo lubiła sprzedawać w sklepie od dziecka i zrealizowała to, udało się nawet to przy saturacji 86, miała możliwość spróbowania jak to jest.

Pogrzeb Natalii odbędzie się we wtorek 17 sierpnia 2021 r. o godz. 14. Msza święta odbędzie się w kościele parafialnym pw. NMP Różańcowej w Kiełczowie. Stamtąd zostanie odprowadzona na cmentarz parafialny. - To jest rozstanie tylko na chwilę, wierze w to całym sercem, pożegnamy ją radośnie, nie w kolorach czarnych. Kochała kolor niebieski, bo kojarzył jej się z Maryją, więc proszę jeśli jakkolwiek możemy sprawić by się w tym dniu uśmiechnęła to weźcie ze sobą cokolwiek niebieskiego... - napisała mama Natalii. Czytaj też: Pogrzeb 14-letniego Ernesta. "Anioł w ludzkiej skórze". W szpitalu zmarł jeden z żeglarzy [ZAPIS RELACJI]

Pogrzeb 14-letniego Ernesta, który zginął, ratując żeglarzy tonących w rzece Pisie