Zmiana czasu na zimowy 2022. Kiedy będzie zmiana czasu z letniego na zimowy? To koniec zmiany czasu?

i

Autor: pixabay.com Zmiana czasu na zimowy 2022. Kiedy będzie zmiana czasu z letniego na zimowy? To koniec zmiany czasu?

Kiedy przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu na zimowy 2022. Kiedy będzie zmiana czasu z letniego na zimowy? To koniec zmiany czasu?

2022-10-12 5:00

Zmiana czasu na zimowy 2022. Zmiana czasu zbliża się wielkimi krokami. Z czasu na letniego na zimowy przejdziemy w październiku. Kiedy będzie zmiana czasu? Czy to już ostatnia zmiana czasu? Sprawdźcie szczegóły.

Zmiana czasu na zimowy 2022

Zmiana czasu na zimowy już w październiku 2022. To oznacza, że zmiana czasu zbliża się wielkimi krokami. Kiedy dokładnie przejdziemy z czasu letniego na czas zimowy? Wszystkie najważniejsze informacje na ten temat znajdziecie poniżej.

Kiedy będzie zmiana czasu?

Jak zapewne większość z Was pamięta, ze zmianą czasu mamy do czynienia dwa razy roku. W marcu przechodzimy na czas letni, a w październiku na czas zimowy. Fachowo ten drugi nazywa się czasem środkowoeuropejskim. Przepisy regulujące zmianę czasu określają, że w ostatni weekend października odwoływany jest czas środkowoeuropejski letni i zaczyna obowiązywać czas zimowy.

Kiedy przestawiamy zegarki?

Rozporządzenie dotyczące zmiany czasu dokładnie reguluje kiedy dochodzi do zmiany czasu. Z czasu letniego na zimowy przechodzimy w nocy z soboty na niedzielę, z 29 na 30 października 2022 roku.

Jak przestawiamy wskazówki zegarków?

Przejście na czas zimowy polega na przestawieniu wskazówek zegarów o godzinę do tyłu - z godziny 3 na godzinę 2. Oczywiście, nie musi to nastąpić tylko w tym momencie. Zegarki można przestawić zarówno wieczorem, przed położeniem się spać, czy rano – po przebudzeniu.

Na pewno wiele osób uważa, że dużym plusem jest fakt, dzięki temu możemy spać o godzinę dłużej.

Zmiana czasu jest jednak powszechnie krytykowana. Wiele osób pyta wprost – czy to będzie już ostatnia zmiana czasy, albo kiedy będzie koniec zmiany czasu?

Większość Polaków, ale także społeczeństw Unii Europejskiej, jest zdania, że należy ją zlikwidować. Parlament Europejski zatwierdził nawet plan zniesienia zmiany czasu od roku 2021, ale nie wszedł on w życie. Plany poniekąd pokrzyżował wybuch pandemii koronawirusa. Kiedy koniec zmiany czasu? Tego na razie nie wiadomo.

Ostatecznie w Polsce weszło w życie rozporządzenie, na mocy którego, zmiana czasu będzie obowiązywała co najmniej do 2026 roku.