Zmiany na szlakach turystycznych w Karkonoskim Parku Narodowym

i

Autor: pixabay.com

Zmiany na szlakach turystycznych w Karkonoskim Parku Narodowym

2021-09-20 10:36

Turystów wybierających się do Karkonoskiego Parku Narodowego czekają zmiany w oznakowaniu szlaków w rejonie Wilczej Poręby i Łabskiego Szczytu. Wkrótce rozpocznie się także remont schodów na czarnym szlaku do schroniska na Szrenicy.

Karkonoski Park Narodowy poinformował o zmianach w oznakowaniu kilku szlaków turystycznych. W Karpaczu - w rejonie Wilczej Poręby - wyznaczono nowy szlak niebieski prowadzący Drogą Urszuli do Betonowego Mostu. Zmieniono też przebieg żółtego szlaku, który powrócił do swego przedwojennego przebiegu przez Wilczą Porębę. Po wprowadzonych zmianach zlikwidowany został odcinek żółtego szlaku prowadzący od Centrum Informacyjnego KPN w Karpaczu do Betonowego Mostu wzdłuż Łomniczki.

Druga zmiana wprowadzona została w rejonie Łabskiego Szczytu.

„PTTK wyznakowało szlak niebieski - Czeską Ścieżkę od schroniska Pod Łabskim Szczytem do szlaku czerwonego (do Czeskiej Budki) – informuje KPN. - Nowo wyznakowany odcinek poprowadzony jest od schroniska Pod Łabskim Szczytem - wspólnie ze szlakiem żółtym, a następnie odbija prowadząc wzdłuż tyczek na grzbiet Karkonoszy. Odcinek ten był dostępny dla turystów przez cały czas - zmiana polega na tym, że pojawiły się na nim znaki niebieskie.”

4 października z kolei ma się rozpocząć remont schodów na czarnym szlaku prowadzącym od górnej stacji wyciągu na Szrenicę do schroniska „Na Szrenicy”. Remont potrwa kilka dni - w tym czasie dojście do schroniska będzie możliwe krótkim obejściem, które w terenie oznakowane będzie fladrami.

Sonda
Lubisz polskie góry?
Wielki Zeppelin nad Wrocławiem