Znaleziony pod Wrocławiem kotek dzięki bieżni wodnej i laserom stawia pierwsze kroki [WIDEO, GALERIA, AUDIO]

2016-03-22 17:01

Kot Rudi, znaleziony w rowie w Kątach Wrocławskich powłóczył za sobą nogi, miał uszkodzony kręgosłup, był wychudzony i zarobaczony. Zwierzę uratowała wrocławska Ekostraż.

Przeszłość kotka trudno jest ustalić.

- Podejrzewam, że ma albo jakiś uraz spowodowany wypadkiem komunikacyjnym albo ktoś go uderzył. Jest też podejrzenie, że miał jakąś wadę wrodzoną, ktoś próbował się go pozbyć i się nie udało - opowiada Paulina Ćwirko, która zajęła się kocurem.

Teraz do Rudiego przyjeżdża rehabilitantka. Ćwiczenia pomogły już na tyle, że kot, który nie mógł ustać na tylnych łapach, teraz stawia pierwsze kroki.

- Prowadzę mu laser przez odcinek lędźwiowy i piersiowy, tam gdzie miał zwężenie przestrzeni międzykręgowych. Staram mu się rozluźnić ścięgna zwieraczy palców. Oprócz tego ćwiczymy na dysku sensorycznym. Mniej lub bardziej pokracznie, ale kot będzie chodził - zapewnia kocia rehabilitantka Maja Głowacz. 

Zobacz film reporterki Radia ESKA Eweliny Wąs:

Znaleziony pod Wrocławiem kotek dzięki bieżni wodnej i laserom stawia pierwsze krokiCzytaj więcej na: http://wroclaw.eska.pl/poznaj-miasto/znaleziony-pod-wroclawiem-kotek-dzieki-biezni-wodnej-i-laserom-stawia-pierwsze-kroki-wideo-galeria-audio/135451

Opublikowany przez ESKA INFO Wrocław na 22 marca 2016

Ludzie okrutni wobec zwierząt

Niestety Rudi nie jest jedynym zwierzęciem źle potratowanym przez ludzi. Niecałe dwa miesiące temu Polskę obiegła informacja o bestialsko zabitym psie w Wałbrzychu. Sprawca wciąż jest poszukiwany. 

Prawie dwa tygodnie temu za to znaleziono kota w Strzegomiu, do którego strzelano z wiatrówki. Jego również nie udało się uratować. Pół roku temu koło Strzelina mężczyzna skatował psa deską z gwoździami. W tym samym czasie we Wrocławiu został skazany chłopak na dwa lata więzienia za zabicie kota w pralce i mikrofalówce. 

Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozi do trzech lat więzienia.

Więcej w materiale reporterki Radia ESKA Eweliny Wąs:

Czytaj także: Nożownik zaatakował w centrum Wrocławia​