Znęcał się nad czterema psami. To co im robił przyprawia o dreszcze

i

Autor: Policja Wałbrzych

Znęcał się nad czterema psami. To co robił im wałbrzyszanin przyprawia o dreszcze

2022-02-21 10:53

Przed sądem stanie 34-letni wałbrzyszanin, który znęcał się nad swoimi czterem psami – trzema amstaffami i kundelkiem. To co im zrobił, przyprawia o dreszcze. Teraz mężczyźnie grożą 3 lata więzienia.

O tym, że mężczyzna znęca się nad swoimi psami - trzema w typie amstaffa oraz jednym kundelkiem – policjanci dowiedzieli się już jakiś czas temu. - Przeprowadzone w tym okresie czynności procesowe, w tym zabezpieczony materiał dowodowy, pozwoliły na postawienie podejrzanemu zarzutów. Wcześniej zwierzęta zostały odebrane właścicielowi - mówi podkom. Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

Funkcjonariusze ustalili, że 34-latek podczas wyprowadzania psów był wobec nich bardzo agresywny. Nie tylko krzyczał na nie, ale również szarpał nimi oraz bił w różne części ciała. - Ponadto nie zapewniał zwierzętom podstawowych potrzeb utrzymując je w niewłaściwych warunkach bytowania, gdzie psy wielokrotnie nie były wyprowadzane na zewnątrz nawet po kilka, bądź kilkanaście dni – dodaje Marcin Świeży.

Brochów. Mieszkańcy boją się groźnych psów. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Strach na Brochowie. Mieszkańcy boją się agresywnych psów.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Wałbrzyszanin może spędzić za kratami więzienia 3 lat. Dodatkowo grozi mu także zakaz posiadania zwierząt.

Sonda
Wolisz psy czy koty?