Znęcał się nad kobietą w ciąży i groził jej śmiercią. 27-latek aresztowany

i

Autor: materiały policji Znęcał się nad kobietą w ciąży i groził jej śmiercią. 27-latek aresztowany

Znęcał się nad kobietą w ciąży i groził jej śmiercią. 27-latek aresztowany

2021-09-07 10:43

Bez powodu wszczynał awantury, wyzywał i poniżał swoją partnerkę, ograniczał jej kontakty z rodziną, bił i groził śmiercią. Ciężarna kobieta tygodniami przechodziła przez prawdziwe piekło. W końcu miarka się przebrała i 27-latek został aresztowany. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Policjanci z Rudnej zostali wezwani do awantury domowej w jednym z mieszkań na terenie powiatu lubińskiego. Na miejscu okazało się, że 27-letni mężczyzna od lipca znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką. Nie zważał przy tym w najmniejszym stopniu na fakt, że kobieta jest w ciąży. Awantury wszczynał bez powodu, niezależnie od tego tego czy był trzeźwy, czy pod wpływem środków odurzających.

- W trakcie awantur wyzywał kobietę słowami wulgarnymi i obelżywymi, krytykował, poniżał, ciągle niepokoił, izolował, ograniczał kontakty z członkami rodziny, kontrolował, szarpał za ubranie, uderzał, a nawet groził pozbawieniem życia - informuje asp. szt. Sylwia Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. - Kobieta była zastraszana i zmuszana do trwania w związku.

27-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Mężczyźnie postawiono zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad osobą najbliższą, za co może mu grozić nawet 5 lat pozbawienia wolności. Na wniosek lubińskiej prokuratury 27-latek został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące.

Dziecko zadławiło się lizakiem, życie uratował mu policjant
Sonda
Czy kary za znęcanie się nad bliskimi powinny być wyższe?