Znęcał się nad partnerką i zaatakował policjantkę

i

Autor: mat. policji Znęcał się nad partnerką i zaatakował policjantkę

Znęcał się nad partnerką i zaatakował policjantkę. Funkcjonariuszka trafiła do szpitala

2021-11-17 14:16

Na 3 miesiące został tymczasowo aresztowany 44-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego. Mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką, a podczas interwencji policji zaatakował jedną z policjantek. Poturbowana funkcjonariuszka trafiła do szpitala.

Policjantki z wydziału prewencji złotoryjskiej jednostki zostały wezwane do awantury domowej w jednej z miejscowości położonej w gminie Złotoryja. Policję wezwała kobieta zaatakowana przez swojego partnera. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że 44-letni mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się nad nią stosując przemoc zarówno fizyczną, jak i psychiczną.

- W tracie wykonywanych czynności mężczyzna nie stosował się do poleceń wydawanych przez policjantki - informuje sierż. szt. Dominika Kwakszys z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. - Jedną z nich zaatakował uderzając w głowę i ciągnąc za włosy.

Agresywny mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Noc spędził w areszcie, a poturbowana policjantka trafiła do szpitala. 44-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty znęcania się nad partnerką oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące. Grozi mu teraz nawet 5 lat więzienia.

Policjanci przypominają, że osoby, które doświadczają przemocy w rodzinie mogą skontaktować się z Niebieską Linią pod nr tel. 800120002. Jest ona bezpłatna i czynna całą dobę. Trzeba jednak pamiętać, że Niebieska Linia to nie jest numer alarmowy. Jeżeli czyjeś zdrowie lub życie jest bezpośrednio zagrożone, należy dzwonić pod numer 112.

Sonda
Czy kary za przemoc domową powinny być wyższe?
Pirat drogowy sięgnął po broń. Wszystko się nagrało!