Wtargnął na plebanię i zaatakował księdza, grożąc mu śmiercią

i

Autor: mat. policji Pijany 35-latek wtargnął na plebanię i zaatakował księdza, grożąc mu śmiercią

Wtargnął na plebanię i zaatakował księdza, grożąc mu śmiercią

2021-11-17 13:18

35-letni mężczyzna wyważył drzwi wejściowe do budynku plebanii w Dziećmorowicach pod Wałbrzychem, po czym rzucił się z pięściami na księdza, grożąc, że go zabije. Jak się okazało, 35-latek był kompletnie pijany. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Do bulwersujących wydarzeń doszło w niedzielę (14 listopada) w Dziećmorowicach pod Wałbrzychem. Ok. godz. 16:30 do budynku plebanii przy ul Sienkiewicza wtargnął pijany i agresywny mężczyzna. 35-latek najpierw awanturował się przed budynkiem, a gdy zobaczył w oknie księdza, swoją agresję skierował bezpośrednio ku duchownemu, wulgarnie go wyzywając. Na groźbach jednak się nie skończyło i już po chwili agresywny mężczyzny wyważył drzwi wejściowe do budynku plebanii, wbiegł na piętro i zaatakował księdza, bijąc go pięściami po głowie. Cały czas groził przy tym duchownemu, że go zabije. Na szczęście, po chwili napastnik uciekł.

Pobity ksiądz doznał niegroźnych dla życia obrażeń. Napastnik zniszczył mu też okulary. Szkody spowodowane przez pijanego mężczyznę oszacowano wstępnie na 1800 zł.

Poszukiwaniami sprawcy napadu zajęli się policjanci z Wałbrzycha, którzy już po chwili zatrzymali 35-letniego mieszkańca Dziećmorowic. Widok mundurowych nie ostudził zapędów 35-latka, który cały czas zachowywał się bardzo agresywnie. Badanie alkomatem potwierdziło, że mężczyzna był kompletnie pijany – okazało się, że miał w organizmie ponad 1,9 prom. alkoholu.

- 35-letni mężczyzna odpowie teraz za groźby karalne, spowodowanie uszczerbku na zdrowiu u pokrzywdzonego, zniszczenie mienia oraz naruszenie miru domowego – informuje podkom. Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. - Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zdecydował o dwumiesięcznym tymczasowym areszcie dla podejrzanego.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Pirat drogowy sięgnął po broń. Wszystko się nagrało!