Zobaczcie film

Zrobiła to na oczach policjanta. Wrocławianka zawisła na znaku drogowym

2023-02-11 8:00

Audi kierowane przez 34-letnią wrocławiankę zawisło na znaku drogowym. Wszystko działo się na oczach policjanta po służbie. Przyczyna zachowania kobiety szybko wyszła na jaw.

Policjant z Kątów Wrocławskich, mł. asp. Szymon Sawicki, w czasie wolnym jest ratownikiem medycznym. Jadąc karetką ulicami Wrocławia był świadkiem niecodziennego zdarzenia – siedząca za kierownicą audi kobieta wjechała autem w znak drogowy, po czym nieudolnie próbowała odjechać.

- Funkcjonariusz podszedł do auta, za którego kierownicą siedziała 34-latka. Wyczuł on jej ust silną woń alkoholu i wyciągnął kluczyki ze stacyjki audi. Polecił koledze, z którym jechał karetką, aby zadzwonił na numer alarmowy 112 i o całym zajściu powiadomił odpowiednie służby - relacjonuje mł. asp. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Kiedy na miejsce zdarzenia przybyli funkcjonariusze drogówki zbadano stan trzeźwości kierującej. Okazało się, że miała w swoim organizmie blisko 1 promil alkoholu!

- O jej dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat – dodaje mł. asp. Rafał Jarząb.

Zawisła na znaku drogowym. 34-letnia wrocławianka była pijana