Dyrektor szpitala w Zgorzelcu odwołana

i

Autor: Google Street View

Zwolniona dyrektorka szpitala w Zgorzelcu wróciła na stanowisko! Starosta przeprasza

2021-01-14 13:10

Odwołana dwa dni temu dyrektor Wielospecjalistycznego Szpitala - SPZOZ w Zgorzelcu wróciła na swoje stanowisko. Zarząd powiatu zgorzeleckiego wycofał się ze swojej wcześniejszej decyzji. Tym samym w szpitalu pozostaną też medycy, którzy na znak protestu przeciwko odwołaniu swojej szefowej złożyli wypowiedzenia z pracy.

Przypomnijmy, że decyzja o odwołaniu dyrektor Wielospecjalistycznego Szpitala – Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu zapadła na posiedzeniu zarządu powiatu zgorzeleckiego we wtorek (12 stycznia). Odwołanie Zofii Barczyk miało mieć związek z nieprawidłowościami związanymi ze szczepieniami przeciw COVID-19. Z nieoficjalnych informacji wynikało, że w szpitalu w pierwszej turze szczepień poza kolejnością zaszczepione zostały osoby spoza grupy „zero”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Dyrektor szpitala w Zgorzelcu odwołana! W placówce szczepiono osoby spoza grupy „zero”

W proteście przeciwko zwolnieniu dyrektor wymówienia z pracy złożyli zatrudnieni w szpitalu ordynatorzy oraz kierownicy jednostek medycznych i niemedycznych, a także podległy im personel – łącznie blisko 300 osób. Medycy uzależnili swój powrót do pracy przywróceniem Zoffi Barczyk na stanowisko dyrektora. Tak też się stało.

ZOBACZ TEŻ: Zgorzelec. Masowe wypowiedzenia po zwolnieniu dyrektorki szpitala. Karetki i tiry wyjechały na drogi!

W czwartek (14 stycznia) starostwo powiatu zgorzeleckiego wycofało się z decyzji o odwołaniu dyrektor szpitala, a starosta osobiście przeprosił Zofię Barczyk za zaistniałą sytuację. Tym samym w pracy pozostaną wszystkie zatrudnione w szpitalu osoby, które złożyły wcześniej wypowiedzenia.

Decyzję o przywróceniu Zofii Barczyk na stanowisko dyrektora poparł marszałek województwa dolnośląskiego, Cezary Przybylski.

„Wysoko cenię wieloletnią pracę pani Zofii Barczyk, która jako dyrektor szpitala w Zgorzelcu nie tylko rozwija opiekę medyczną w powiecie zgorzeleckim, ale tym samym dba o ochronę zdrowia mieszkańców w tej części Dolnego Śląska. Wiadomość o przywróceniu pani Zofii Barczyk do pracy jest bardzo pozytywna i ważna dla pacjentów. Zdrowie i bezpieczeństwo Dolnoślązaków jest najważniejsze” - napisał na Facebooku Cezary Przybylski.

W zgorzeleckim szpitalu cały czas trwa kontrola Narodowego Funduszu Zdrowia, który sprawdza czy podczas szczepień nie doszło do nieprawidłowości. Wyniki kontroli mają być znane w przyszłym tygodniu.

prof. Andrzej Matyja: Lekarze powinni decydować o kolejności szczepień [Super Raport]