Dyrektor szpitala w Zgorzelcu odwołana! W placówce szczepiono osoby spoza grupy „zero”

2021-01-12 16:55 mar
Dyrektor szpitala w Zgorzelcu odwołana
Autor: Google Street View

Zarząd Powiatu Zgorzeleckiego odwołał Zofię Barczyk z funkcji dyrektora Wielospecjalistycznego Szpitala - SPZOZ w Zgorzelcu. Powodem odwołania były nieprawidłowości związane ze szczepieniami przeciw COVID-19. Jak się okazało, w początkowym terminie zaszczepione zostały osoby spoza grupy „zero”.

We wtorek (12 stycznia) została odwołana dyrektor Wielospecjalistycznego Szpitala – Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu. Decyzja o odwołaniu Zofii Barczyk zapadła na posiedzeniu zarządu powiatu zgorzeleckiego i ma związek z nieprawidłowościami związanymi ze szczepieniami przeciw COVID-19. 

Jak ustalili radni, w okresie od 30 do 31 grudnia w zgorzeleckim szpitalu w pierwszej turze szczepień zaszczepione zostały osoby spoza grupy „zero”, pomimo niewyczerpania listy osób chętnych do szczepienia w tej grupie.

- Działanie takie, w dobie panującej pandemii wywołanej wirusem SARS- COV- 2 należy ocenić jako karygodne i uderzające w zasady równego dostępu do szczepień w poszczególnych grupach dostępności - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że w szpitalu poza kolejnością zaszczepili się m.in. burmistrz Zgorzelca, były wójt i znany przedsiębiorca. W związku z prowadzonymi w zgorzeleckim szpitalu szczepieniami, kontrolę w placówce rozpoczął Narodowy Fundusz Zdrowia.

Ci aktorzy zaszczepili się na koronawirusa bez kolejki