Zwyrodnialec strzelał do psa z kuszy! W ciele zwierzęcia utkwiło kilka strzał!

2020-11-16 14:14

Policjanci z Pieńska na Dolnym Śląsku zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad psem. Mężczyzna strzelał do zwierzęcia z kuszy, dwukrotnie raniąc czworonoga strzałami. Sprawcy grożą 3 lata więzienia.

Pod koniec października w lesie w okolicy Pieńska (powiat zgorzelecki) odnaleziono rannego psa. Zwierzę miało wbite w ciało 2 strzały. Pies na szczęście szybko otrzymał pomoc i wrócił do właścicielki. Poszukiwaniami sprawcy zajęli się natomiast policjanci.

Wkrótce funkcjonariusze wytypowali i zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o zranienie psa. Jak się okazało, 33-latek urządził sobie polowanie, strzelając do czworonoga z kuszy. W mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli załadowaną kuszę z celownikiem oraz woreczek z dodatkowymi bełtami i grotami.

- Mężczyzna został przewieziony do zgorzeleckiej komendy, gdzie usłyszał zarzut znęcania się nad psem poprzez strzelanie do niego z kuszy – informuje podkom. Agnieszka Goguł z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu. - Za ten czyn 33-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany 33 latek został objęty policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju. Musiał też wpłacić poręczenie majątkowe.

Futurystyczne toalety we wrocławskich parkach