10 najpopularniejszych atrakcji turystycznych na Dolnym Śląsku [TOP 10]

2020-08-14 14:46 mar
Śnieżka, Karkonosze. Ogromne kolejki, żadnego bezpieczeństwa? Wakacje 2020
Autor: przemokrzak.pixabay.com

Pandemia koronawirusa sprawiła, że Polacy znacznie częściej niż w latach ubiegłych wybierają wypoczynek w kraju. Dużą popularnością cieszy się m.in. Dolny Śląsk. Z danych przedstawionych przez Google wynika, że wśród najczęściej wyszukiwanych przez internautów atrakcji turystycznych na Dolnym Śląsku znalazły się m.in. jedyne w swoim rodzaju wrocławskie Afrykarium i oblegana przez turystów Śnieżka. A zgadniecie jaka z dolnośląskich atrakcji była najpopularniejsza?

Z informacji zebranych przez Google wynika, że pandemia koronawirusa nie zniechęciła Polaków do podróżowania. Zmieniły się jednak ich preferencje oraz styl podróżowania. Większym niż w ubiegłych latach zainteresowaniem cieszą się miejsca i atrakcje w Polsce. W czerwcu 2019 roku tylko 60 proc. wyszukiwań podróżniczych dotyczyło polskich destynacji, a w czerwcu 2020 roku takich wyszukiwań było aż 84 proc. Tym samym zainteresowanie kierunkami zagranicznymi spadło z 40 proc. do zaledwie 16 proc.

Z danych Google wynika, że internauci szukają głównie destynacji lokalnych, najczęściej w obrębie województwa, w którym mieszkają. W stosunku do ubiegłego roku wzrosło też zainteresowanie miejscami blisko natury, takimi jak parki narodowe, spadło natomiast zainteresowanie popularnymi i często zatłoczonymi miejscami, takimi jak kurorty wakacyjne czy parki rozrywki.

A jakie są najpopularniejsze atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku? W poniższej galerii znajdziecie najczęściej wyszukiwane atrakcje turystyczne w województwie dolnośląskim:

Tłumy na szlakach w Sudetach. Turyści stoją w kolejkach.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.