Złota Pinezka dla Afrykarium we wrocławskim zoo

i

Autor: Zoo Wrocław

Google przyznaje Złote Pinezki. Wybrano największą atrakcję turystyczną na Dolnym Śląsku!

2020-08-03 12:34

Złote Pinezki Google to wyróżnienia dla najwyżej ocenianych atrakcji turystycznych w Polsce. W każdym województwie wyróżniono jedno wyjątkowe miejsce. W województwie dolnośląskim Złotą Pinezką nagrodzono Afrykarium we wrocławskim zoo - pierwsze w Polsce oceanarium oraz jedyne na świecie, które poświęcone jest faunie i florze jednego kontynentu.

Z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map Google firma postanowiła przyznać Złote Pinezki dla najwyżej ocenianych atrakcji turystycznych w każdym z województw. Laureaci zostali wyłonieni dzięki opiniom użytkowników Map. Najlepiej ocenianym miejscem na Dolnym Śląsku okazało się Afrykarium we wrocławskim zoo i to właśnie jemu przypadła Złota Pinezka.

- Z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map Google postanowiliśmy przyznać statuetki - Złote Pinezki - mówi Elżbieta Różalska z Google Polska. - To szczególne wyróżnienie, bo chociaż przyznane przez nas, to tak naprawdę nagroda w imieniu samych podróżników i użytkowników Map. To właśnie dzięki ich ocenie i zaangażowaniu mogliśmy wyłonić jedną atrakcję turystyczną w każdym z województw - miejsce szczególne i warte odwiedzenia. A takim - w województwie dolnośląskim - okazało się Afrykarium we wrocławskim zoo.

Afrykarium we wrocławskim zoo zostało otwarte 26 października 2014 r. To pierwsze w Polsce oceanarium oraz jedyne na świecie, które poświęcone jest faunie i florze jednego kontynentu.

Google nagrodził wrocławskie zoo Złotą Pinezką!

- To wielka dla nas radość, uhonorowanie pracy nastawionej na stworzenie ogrodu zoologicznego przyjaznego zwiedzającym i jednocześnie realizującego misję jaką jest ochrona gatunkowa zagrożonych zwierząt - mówi Radosław Ratajszczak, prezes zarządu ZOO Wrocław. - Bardzo dziękuję wszystkim użytkownikom Map Google, którzy zechcieli ocenić Afrykarium, bo osiągnęliśmy bardzo wysoką średnią 4,8 przy niemal 30 tysiącach opinii. To oznacza też, że dobrze wykonujemy swoją pracę i zwiedzającym podoba się to, co proponujemy.

Do wspólnego poznawania turystycznych perełek Polski Google zaprosił 8 twórców znanych ze swojej ciekawości świata i zamiłowania do podróży. Wrocławski Afrykarium przedstawia swoim obserwującym Ewa Chojnowska-Lesiak, czyli Szpilki w Plecaku.

- Kiedy pierwszy raz pojechałam do Afryki, wiedziałam, że to będzie mój drugi dom! Poszukiwania goryli, safari terenowe czy wodne to zdecydowanie najwspanialsze doświadczenia z podróży. Podobnych wrażeń, ale w mniejszej skali można doświadczyć we wrocławskim Afrykarium. Jak nigdzie indziej przenieść się do podwodnego świata Wielkich Jezior Rowu Afrykańskiego czy dżungli wzdłuż jednej z najbardziej tajemniczych rzek kontynentu, Kongo. A wszystko w wyjątkowej przestrzeni architektonicznej! To miejsce nie służy tylko ekspozycji zwierząt, ale przede wszystkim ochronie ginących gatunków. Tym bardziej cieszę się, że wrocławskie Afrykarium zostało docenione przez użytkowników Map Google - absolutnie zasłużona Złota Pinezka - komentuje Ewa Chojnowska-Lesiak, Szpilki w Plecaku.

Wyświetl ten post na Instagramie.
AFRYKA! Wszystko zaczęło się od książek Szklarskiego oraz cotygodniowych seansów z programami przyrodniczymi u taty na kolanach. Po zobaczeniu „Króla Lwa” wiedziałam, że kiedyś pojadę zobaczyć wielką migrację, dzikie koty i stada antylop w ich naturalnym środowisku. Fascynowało mnie także podwodne życie - w moim domu nigdy nie brakowało akwariów (nawet KILKU!) z kolorowymi rybkami. Aż w końcu pojechałam do Afryki i wiedziałam i widziałam, że to będzie mój drugi dom. Poszukiwania goryli, safari wodne oraz terenowe to zdecydowanie najwspanialsze doświadczenie z podróży. Zwierzęta, mimo że dzikie, czasem podchodziły bardzo blisko: żółwie podpływały z wielką ciekawością a delfiny szukały zabawy z pływającymi nurkami. Podobnych wrażeń, ale w mniejszej skali skosztujesz we wrocławskim Afrykarium, które otrzymało wyróżnienie, Złotą Pinezkę @googlemaps w województwie dolnośląskim. Jak nigdzie indziej przeniesiesz się do podwodnego świata Wielkich Jezior Rowu Afrykańskiego czy dżungli wzdłuż jednej z najbardziej tajemniczych rzek kontynentu, KONGO. A wszystko w wyjątkowej przestrzeni architektonicznej! Współczesne ogrody zoologiczne to już nie tylko ekspozycja zwierząt, ich celem jest przede wszystkim ochrona ginących gatunków. Większość mieszkańców ogrodów zoologicznych to gatunki wpisane na Czerwoną Listę Zagrożonych Gatunków, na którą trafiają tylko te zwierzęta, których populacja w naturalnym środowisku zagrożona jest wymarciem. Jutro zapraszam Was do Patrycji @travelover.pl , która przedstawi kolejnych laureatów, a już dziś odkrywajcie nowe miejsca i dzielcie się opiniami na temat tych już odwiedzonych na Mapach Google! #pokażmipolskę #googlemaps15 #wroclaw #dolnośląskie #culturetrip #crocodiles #krokodyl #safari #wakacje2020 #wakacjewpolsce #polskajestpiekna #podróżemałeiduże #podrozniczka #szpilkiwplecaku Post udostępniony przez szpilkiwplecaku.pl (@szpilkiwplecaku)

Do tej pory przyznano 8 Złotych Pinezek. W województwie pomorskim otrzymał ją Zamek w Malborku, w województwie zachodniopomorskim Wały Chrobrego, w województwie warmińsko-mazurskim Mosty w Stańczykach, w województwie podlaskim Pałac Branickich w Białymstoku, w województwie kujawsko-pomorskim Żywe Muzeum Piernika, w województwie lubuskim Międzyrzecki Rejon Umocniony - Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie, a w województwie lubelskim Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Kolejni laureaci zostaną przedstawieni w najbliższych dniach na blogu Google.