13-letni Kuba zmarł po lekcji wuefu. Nauczyciel kazał uczniom robić coś niewiarygodnego!

i

Autor: Shutterstock

Jest wyrok

13-letni Kuba zmarł po lekcji wuefu. Nauczyciel kazał uczniom robić coś niewiarygodnego!

2023-09-20 11:14

13-letniego Kubę przygniótł konar, nastolatek zmarł po kilku dniach w szpitalu. Do dramatu doszło na lekcji wuefu w parku w Legnicy. Nauczyciel kazał uczniom podnieść i przerzucić nad głowami ponad stukilogramowy konar drzewa. Wtedy doszło do dramatu.

Legnica. koszmarny wypadek na wuefie

Proces dotyczący tragicznych wydarzeń sprzed pięciu lat zakończył się przed tygodniem, ale ogłoszenie wyroku zaplanowano na wtorek, 19 września. Sąd Rejonowy w Legnicy uznał Tomasza P. za winnego wszystkich zarzucanych mu czynów. Nauczyciel wuefu usłyszał wyrok 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres trzech lat. Ponadto sąd zasądził nawiązkę na rzecz rodziców Kuby w kwocie 10 tys. zł.

- Były zaniedbania po stronie nauczyciela. To było niepotrzebne i ryzykowane ćwiczenie - podkreślał sędzia Kazimierz Chłopecki, którego zacytował portal fakt.pl

Wymierzona kara jest nieco niższa, niż wnioskowała prokuratura, bowiem – jak przyznał sędzia - oskarżony nie był karany i wielokrotnie wyraził skruchę za to, co się stało.

Wiadomo, że to jednak nie koniec sprawy, bowiem Tomasz P., zaraz po wyjściu z sali rozpraw zapowiedział, że wraz z obrońcami złożą apelację.

Przypomnijmy, że to już drugi proces w tej tragicznej sprawie. W grudniu 2021 r. nauczyciel został całkowicie uniewinniony, ale Sąd Okręgowy w Legnicy w marcu 2022 r. uchylił wyrok pierwszej instancji i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Pięć lat po tragedii

Do koszmarnego zdarzenia doszło 12 października 2018 roku w Lasku Złotoryjskim w Legnicy. Uczniowie siódmej, sportowej klasy z miejscowej podstawówki mieli tam zajęcia wuefu. Tomasz P., zlecił im nietypowe ćwiczenie – dziesięciu uczniów miało przenieść nad głową i odrzucać potężny konar drzewa. Wtedy wydarzyła się tragedia.

Ponad stukilogramowy konar przygniótł 13-letniego Kubę. Chłopiec trafił do szpitala, gdzie zmarł po dwóch tygodniach. Nauczyciel usłyszał zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci trzynastolatka, spowodowanie lekkich obrażeń ciała u drugiego chłopca oraz narażenia 10 uczniów pozostających pod jego opieką na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Przerażający wypadek w Legincy. Zmiażdzył Młodą kobietę