Tragedia na DK3

17-latka zginęła w strasznym wypadku. 18-letni kierowca miał zakaz prowadzenia pojazdów

2023-02-20 11:42

Straszna tragedia na drodze drodze krajowej nr 3 w Wojcieszycach pod Jelenią Górą. W zderzeniu dwóch samochodów osobowych zginęła 17-letnia dziewczyna. Prawdopodobny sprawca wypadku – 18-letni kierowca – w ogóle nie powinien siedzieć za kierownicą, bowiem miał zakaz prowadzenia pojazdów.

Wojcieszyce. Śmiertelny wypadek na drodze krajowej 3

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę, 19 lutego, około godziny 12.30. Na drodze krajowej nr 3 przy w Wojcieszycach, na zjeździe na ul. Jeleniogórską, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 18-letni mieszkaniec powiatu legnickiego, kierując pojazdem marki Peugeot 206, jadąc od Szklarskiej Poręby w kierunku Jeleniej Góry, na prostym odcinku drogi z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z pojazdem osobowym marki Kia Ceed. W wyniku zdarzenia 17-letnia pasażerka pojazdu osobowego peugeot poniosła śmierć na miejscu – informuje aspirant Beata Sosulska-Baran z jeleniogórskiej policji.

Kierowca peugeota został ranny, podobnie jak starsze małżeństwo, które jechało drugim samochodem.

Jak się okazało, 18-latek w ogóle nie powinien siedzieć za kierownicą. - Kierujący pojazdem posiadał czynny zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych – dodaje Beata Sosulska-Baran.

Na miejscu przez wiele godzin trwały czynności policyjne pod nadzorem prokuratora oraz z udziałem biegłego z zakresu ruchu drogowego. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tragicznego zdarzenia.

Strażacy z Wrocławia i pies Orion ratowali ludzi w Turcji.