Koszmar na drodze

Samochód uderzył w autobus, 29-latek nie żyje. Koszmarny wypadek pod Lubawką

2023-01-28 13:14

Tragiczny wypadek pod Lubawką na Dolnym Śląsku. Na łuku drogi zderzyły się samochód osobowy i autobus. 29-letnik kierowca osobówki zginął na miejscu.

Tragiczny wypadek pod Lubawką

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek, 27 stycznia, około godz. 22:30, na drodze Lubawka - Chełmsko Śląskie. Na łuku drogi samochód osobowy, z niewyjaśnionych na razie przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z autobusem. Następnie osobówka wpadła do rowu.

Niestety, mimo natychmiastowej pomocy, 29-letni kierowca auta osobowego, mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego, zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

W autobusie jechały cztery osoby, kierowca i trzech pasażerów. Na szczęście nie odniosły one poważniejszych obrażeń zagrażających życiu. Dwom kobietom pomocy udzieli ratownicy z karetki pogotowia ratunkowego, następnie zostały one zabrane do szpitala.

W regionie od kilku dni panują fatalne warunki drogowe. Co więcej, ogłoszono na południu regionu ostrzeżenie I stopnia przed marznącymi opadami deszczu lub mżawki powodującymi gołoledź.

Pretensje, wyzwiska i przejechana stopa. Wybuch agresji na drodze we Wrocławiu