22-latek nielegalnie przewoził migrantów przez granicę

i

Autor: Straż Graniczna

22-latek nielegalnie przewoził migrantów przez granicę. Za kurs inkasował 1000 zł

2021-12-02 12:38

Na rok więzienia w zawieszeniu na 2 lata został skazany 22-letni Ukrainiec, który pomagał migrantom z Bliskiego Wschodu nielegalnie przekraczać polską granicę. Mężczyzna został wydalony z Polski i pod konwojem odstawiony na granicę.

W poniedziałek (29 listopada) funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na terenie powiatu zgorzeleckiego 22-letniego obywatela Ukrainy, który pomagał migrantom z Bliskiego Wschodu nielegalnie przekraczać polską granicę. Zatrzymany 22-latek przyznał się, że wbrew przepisom pomagał cudzoziemcom przedostawać się do Niemiec. W dniu zatrzymania przewiózł z Warszawy do Zgorzelca – w pobliże polsko-niemieckiej granicy - czterech cudzoziemców pochodzenia arabskiego. Jak sam przyznał, za przewóz zainkasował 1000 zł.

CZYTAJ TEŻ: Ukrainiec pomagał migrantom przekroczyć granicę. Miał przy sobie mnóstwo pieniędzy

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut udzielenia pomocy cudzoziemcom w przekroczeniu wbrew przepisom granicy państwowej z Litwy do Polski, a następnie z Polski do Niemiec.

- Obywatel Ukrainy przyznał się i dobrowolnie poddał się karze 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby wynoszący 2 lata - informuje rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr SG Joanna Konieczniak. - Dodatkowo Komendant PSG w Zgorzelcu wydał decyzję, na podstawie której cudzoziemiec został zobowiązany do opuszczenia naszego kraju. W decyzji orzeczono także o 5-letnim zakazie ponownego wjazd do Polski oraz innych krajów strefy Schengen.

W czwartek (1 grudnia) Ukrainiec został przewieziony pod konwojem do Medyki i przekazany ukraińskim służbom.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej Straży Granicznej?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!