policja

i

Autor: pixabay.pl

25-latek omal nie zatłukł na śmierć mężczyzny! Tragiczny finał imprezy pod Wrocławiem

2020-10-05 14:01

Policjanci z Kątów Wrocławskich zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu wrocławskiego, podejrzanego o brutalne pobicie jednego z uczestników imprezy, w której wspólnie uczestniczyli. 25-latek pobił mężczyznę, a następnie pozostawił go bez pomocy. Pobitego i zakrwawionego mężczyznę znalazł jego sąsiad. Zatrzymany 25-latek został tymczasowo aresztowany. Grozi mu długoletnie więzienie.

Tragicznie zakończyła się impreza w jednej z podwrocławskich miejscowości. Z ustaleń śledczych wynika, że tuż po zakończeniu imprezy towarzyskiej doszło do kłótni pomiędzy dwoma jej uczestnikami. Agresja słowna szybko przerodziła się w fizyczną i 25-latek brutalnie pobił starszego o kilka lat mężczyznę. Następnie, nie udzieliwszy mu pomocy, zostawił ciężko pobitego mężczyznę samego.

Pobitego i zakrwawionego mężczyznę leżącego na podłodze we własnym mieszkaniu znalazł w niedzielny poranek jego sąsiad, którego zaniepokoiły nietypowo otwarte okna. Mężczyzna natychmiast zatelefonował na numer alarmowy 112 i po kilku minutach na miejscu zjawili się ratownicy medyczni. Jak się okazało, pobity mężczyzna miał liczne obrażenia m.in. twarzy, które mogły zagrażać jego życiu.

Poszukiwaniami sprawcy pobicia niezwłocznie zajęli się policjanci z Kątów Wrocławskich. Wkrótce też wytypowali i namierzyli podejrzanego.

- Podejrzany o dokonanie tego czynu został zatrzymany we wtorkowy poranek w swoim miejscu zamieszkania – informuje sierż. szt. Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Tego samego dnia trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a następnego usłyszał zarzuty.

Decyzją sądu 25-latek został tymczasowo aresztowany. Grozić mu może kara wieloletniego pozbawienia wolności.

Kolejne nagranie. Dokąd idzie Maciej?