Kajdanki

i

Autor: Canva.com

Wrocław: Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dwa gwałty. Czy 36-latek skrzywdził więcej kobiet?

2020-10-05 13:22

Policjanci z Wrocławia zatrzymali 36-letniego mężczyznę, podejrzanego o zgwałcenie dwóch kobiet. Mężczyzna miał się dopuścić tych przestępstw w 2015 i 2016 roku. 36-latek został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 12 lat więzienia. Policjanci sprawdzają, czy 36-latek nie ma na sumieniu innych tego typu czynów.

Wrocławscy policjanci z Wydziału Kryminalnego wrócili do sprawy dwóch gwałtów dokonanych w 2015 i 2016 roku. Dzięki uzyskaniu dodatkowych informacji udało im się wytypować sprawcę tych przestępstw.

- Mundurowi wczesnym rankiem zapukali do drzwi mieszkania niczego niespodziewającego się 36-latka. Mężczyzna był zaskoczony wizytą policjantów, którzy szybko przypomnieli mu o wydarzeniach sprzed kilku lat - informuje sierż. szt. Dariusz Rajski z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Funkcjonariusze dysponowali śladami biologicznymi z tamtych wydarzeń i mogli dopasować je teraz do typowanego przez siebie sprawcy.

36-latek został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia-Fabrycznej, gdzie złożył wyjaśnienia. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli m. in. komputery i nośniki danych.

Mężczyzna podejrzewany jest o dokonanie dwóch gwałtów, za co może mu grozić nawet 12 lat więzienia. 36-latek usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany.

Policjanci twierdzą, że to jeszcze nie jest koniec ich pracy przy tej sprawie. Będą jeszcze sprawdzać, czy 36-latek nie ma na sumieniu innych tego typu czynów.

Pirat w bentleyu na Podlasiu