26-latek sprzedawał przez internet sprzęt elektroniczny, którego nie miał

i

Autor: mat. policji 26-latek sprzedawał przez internet sprzęt elektroniczny, którego nie miał

26-latek sprzedawał przez internet sprzęt elektroniczny, którego nie miał

2021-12-30 7:50

Nawet 8 lat więzienia grozi 26-letniemu mieszkańcowi Legnicy, który sprzedawał na jednym z portali internetowych sprzęt elektroniczny, którego w rzeczywistości nie posiadał. Mężczyzna oszukał w ten sposób kilka osób, wyłudzając do nich niemal 5 tys. zł.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 26-letniego oszusta internetowego. Z ustaleń śledztwa wynika, że 26-latek, korzystając z kilku kont internetowych, na jednym z portali internetowych oferował do sprzedaży sprzęt elektroniczny, którego w rzeczywistości nie posiadał. Zainteresowane kupnem osoby dokonywały płatności na wskazane przez sprzedającego konta, po czy kontakt z nim się urywał. Żaden z klientów oczywiście nie otrzymał zamówionych produktów.

ZOBACZ TEŻ: Ukradł pracodawcy ponad pół miliona złotych i zniknął. Ukrywał się za granicą

- Mieszkaniec Legnicy oszukał w ten sposób kilka osób, a straty jakie ponieśli pokrzywdzeni to kwota niemal 5 tys. zł - informuje asp. Anna Grześków z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Zatrzymany 26-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Legnicy, gdzie usłyszał 9 zarzutów dokonania oszustwa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy zostałeś kiedyś oszukany przez Internet?
Potrącił kobietę na przejściu w Kołobrzegu. Policja szuka świadków