Ukradł pracodawcy ponad pół miliona złotych i zniknął

i

Autor: mat. policji 50-latek ukradł pracodawcy ponad pół miliona złotych i zniknął

Ukradł pracodawcy ponad pół miliona złotych i zniknął. Ukrywał się za granicą

2021-12-29 21:51

Ponad 560 tys. zł ukradł z firmowej kasy 50-letni mężczyzna zatrudniony w jednej z placówek finansowych w Kłodzku. Po przywłaszczeniu gotówki, mężczyzna zniknął na ponad miesiąc. Ukrywał się m.in. poza granicami Polski. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia. Decyzją sądu został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące.

Pod koniec października pracownik jednej z placówek finansowych na terenie Kłodzka – bez żadnej zapowiedzi – nie pojawił się w pracy i nie można z nim było nawiązać żadnego kontaktu. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby wraz z nim z firmowej kasy nie zniknęło ponad 560 tys. zł. Właściciel firmy poinformował o zdarzeniu policję i złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania 50-letniego pracownika. Mężczyzna ukrywał się przez ponad miesiąc, także poza granicami Polski. Ostatecznie został namierzony i zatrzymany przez policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą kłodzkiej komendy.

ZOBACZ TEŻ: Byli jego gośćmi, ale rano nie znalazł sejfu, a nawet kosiarki! "Działali niczym Bonnie i Clyde"

- Materiał dowodowy zebrany w toku prowadzonego postępowania pozwolił na przedstawienie zarzutów 50-latkowi - informuje asp. sztab. Joanna Bielak z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. - Jeden z nich dotyczy przywłaszczenia powierzonego mu mienia znacznej wartości w postaci pieniędzy, drugi z kolei utrudniania pracodawcy zapoznania się z istotnymi informacjami dotyczącymi prowadzonej działalności gospodarczej.

Decyzją sądu nieuczciwy 50-latek został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące. Grozi mu teraz kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Autobus gnał ulicami jak szalony!