Rodzice podejrzani o znęcanie się nad dziećmi

i

Autor: pixabay.com

Rodzice podejrzani o znęcanie się nad dziećmi. Rodzeństwo próbował ratować starszy brat

2021-12-29 19:55

Nawet 10 lat więzienia grozi 39-letniej kobiecie oraz 40-letniemu mężczyźnie, którzy są podejrzewani o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad trójką swoich dzieci. Para, która od kilku lat nadużywała alkoholu, biła i wyzywała dzieci oraz pozostawiała jej bez opieki. Policję o sytuacji dzieci powiadomił ich starszy brat. On też w najbliższym czasie będzie opiekował się rodzeństwem.

20 grudnia policja otrzymała zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w Świdnicy pijani rodzice opiekują się małoletnimi dziećmi. Na miejsce natychmiast wysłano funkcjonariuszy, którzy zastali w mieszkaniu pijaną 39-letnią kobietę i czworo dzieci w wieku od roku do 15 lat. Jak się okazało, kobieta miała w organizmie 2,5 prom. alkoholu. Jej pijany 40-letni mąż zdążył uciec z mieszkania przed przyjazdem policji.

CZYTAJ TEŻ: Trzy kobiety DRĘCZYŁY lekarkę z Wrocławia! Powodem reżim sanitarny w szpitalu

Z ustaleń policji wynika, że nie był to jednorazowy incydent. Rodzice mieli nadużywać alkoholu już od kilku lat.

- Gdy wpadali w ciągi alkoholowe, znęcali się nad dziećmi znieważając je, zmuszając starsze do opieki na młodszymi, zmuszając do prac domowych. W przypadku odmowy dzieci były bite - poinformował PAP Prokurator Rejonowy w Świdnicy, Marek Rusin.

39-latka i jej mąż zostali zatrzymani. Prokurator postawił im zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad trójką dzieci w wieku 15, 11 i 8 lat. Są też podejrzani o narażenie dwójki najmłodszych dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

- Dzieci te były pozostawiane bez opieki dorosłych po tym, jak rodzice pili alkohol - powiedział prok. Rusin.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Napadali na sklepy z pistoletem i maczetą. Wrocławscy policjanci rozbili groźny gang [WIDEO]

Obydwoje rodzice nie przyznali się do winy. Decyzją sądu zostali aresztowani tymczasowo na 3 miesiące. Grozi im nawet do 10 lat więzienia.

Dzieci tymczasem trafiły pod opiekę pełnoletniego brata, który z nimi nie mieszkał. To właśnie on powiadomił policję o sytuacji swojego rodzeństwa.

Sonda
Znasz kogoś, kto znęcał się nad rodziną?
Autobus gnał ulicami jak szalony!