Policja zatrzymała pseudokibiców

Autor: KMP Wrocław Policja zatrzymała pseudokibiców

28 osób zatrzymanych po meczu Śląsk-Legia! Race na trybunach, sędzia przerwał mecz!

2019-12-09 13:56

Mecz WKS Śląska Wrocław z Legią Warszawą miał bardzo niespokojny przebieg. Momentami było bardzo niebezpiecznie. Po tym jak kibice odpalili race na stadionie, sędzia zmuszony był przerwać mecz. I choć spotkanie udało się dokończyć, to nie wszyscy kibice po meczu wrócili do domu. Policja zatrzymała 28 osób, które posiadały przy sobie środki pirotechniczne, a dwie z nich również narkotyki.

Po niedzielnym meczu pomiędzy Śląskiem Wrocław i Legią Warszawą policja zatrzymała 28 osób, które podejrzane są o posiadanie środków pirotechnicznych oraz narkotyków. Są to mężczyźni, w wieku od 17 do 47 lat. Większość posiadała materiały pirotechniczne, a dwóch z nich środki odurzające w postaci marihuany.

Kibice, którzy swoim zachowaniem naruszyli prawo, odpowiedzą teraz m.in. za naruszenie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych oraz ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Za posiadanie materiałów pirotechnicznych, zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

Agresywne zachowanie kibiców i odpalone race już w pierwszej połowie meczu zmusiły arbitra do jego przerwania. Zawodnicy obu drużyn zeszli do szatni. Race zostały odpalone zarówno na trybunach zajmowanych przez kibiców Śląska Wrocław, jak i Legii Warszawy. Spotkanie udało się jednak dokończyć. Śląsk przegrał 0:3.