29-latka pod wpływem narkotyków jechała BMW. To był początek jej kłopotów

i

Autor: Dolnośląska Policja;pixabay.com 29-latka pod wpływem narkotyków jechała BMW. To był początek jej kłopotów/zdjęcie ilustracyjne

grozi jej 5 lat więzienia

29-latka pod wpływem narkotyków jechała BMW. To był początek jej kłopotów

2022-09-30 9:18

Policjanci z Lubania zatrzymali do kontroli drogowej 29-latkę jadącą BMW. Okazało się, że kierująca była pod wpływem środków odurzających, które miała również przy sobie. Dodatkowo w policyjnych systemach widniał także aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz grozi jej nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w środę, 28 września, tuż po godzinie 15. Policjanci z Lubania zatrzymali do kontroli drogowej osobowe BMW, za kierownicą którego siedziała 29-letnia mieszkanka gminy Olszyna.

- W trakcie interwencji funkcjonariusze zauważyli, że kierująca najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem środków odurzających. Badanie śliny osoby zatrzymanej do kontroli wykazało obecność narkotyku. Kolejne przestępstwo, którego dopuściła się młoda kobieta, to posiadanie ich posiadanie. Policjanci w torebce zatrzymanej znaleźli bowiem plastikowy okrągły pojemnik, a w nim metaamfetaminę - relacjonuje asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z KPP w Lubaniu.

Na tym jednak nie koniec. Mundurowi w w policyjnych bazach danych odkryli, że 29-latka posiada także aktywny zakaz kierowania pojazdami. Natomiast do samochodu, którym się przemieszczała, założone były tablice rejestracyjne z innego auta.

- Kobieta została zatrzymana w policyjnym areszcie i w kolejnym dniu usłyszała zarzuty za kierowanie pojazdem mechanicznym pomimo sądowego zakazu, po narkotykach i za ich posiadanie. W związku z popełnionymi przestępstwami grozić jej może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z KPP w Lubaniu.

Wieża na Śnieżniku już otwarta. GALERIA ZDĘĆ PONIŻEJ.

Igor S. zatrzymany. Próbował rozjechać policjantów!