3-letnia dziewczynka błąkała się samotnie po ulicy

i

Autor: pixabay.com

3-letnia dziewczynka błąkała się samotnie po ulicy. Zabrał ją obcy mężczyzna

2021-07-09 20:03

3-letnia dziewczynka błąkała się samotnie po ulicy w Górze na Dolnym Śląsku. Dziecko zauważył jeden z przechodniów i zawiózł na komendę. Jak się okazało, mama dziewczynki była w tym czasie z drugim dzieckiem u lekarza, a 3-latką miała opiekować się jej koleżanka.

3-letnia dziewczynka błąkała się w czwartek po jednej z ulic w Górze. Chodzącą samotnie dziewczynkę zauważył jeden z przechodniów. Chwilę obserwował 3-latkę, a gdy zorientował się, że nie ma w pobliżu jej rodziców, zabrał ją i zawiózł na Komendę Powiatową Policji w Górze.

- Górowscy funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do ustalania rodziców dziewczynki - informuje asp. szt. Monika Kaleta z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. - 3-latka potrafiła powiedzieć tylko jak ma na imię, więc sprawa była nieco utrudniona. Po kilkunastu minutach ustalono wystraszoną matkę, której przekazano dziecko pod opiekę .

Jak się okazało, matka 3-latki poszła z drugim dzieckiem do lekarza, a dziewczynkę zostawiła pod opieką swojej koleżanki. 3-latka najprawdopodobniej wykorzystała nieuwagę kobiety i wyszła z mieszkania. Sprawę będzie wyjaśniał Sąd Rodzinny.

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich rodziców, aby zwracali szczególną uwagę na swoje dzieci.

- Wakacje sprzyjają naszemu ogólnie pojętemu rozluźnieniu i skupieniu, a wyobraźnia naszych dzieci nie zna granic - przypomina Monika Kaleta. - Zwracajmy uwagę też, zwłaszcza podczas wakacyjnych wyjazdów, na dzieci, które same błąkają się po chodniku lub szukają rodziców. Pomóżmy im, zainteresujmy się, wezwijmy odpowiednie służby. Pomagajmy sobie wzajemnie.

3-latek błąkał się po dworcu we Wrocławiu