31-latek w okrutny sposób znęcał się nad swoją babcią! Koszmar seniorki trwał kilka lat

i

Autor: Dolnośląska Policja

Jak tak można?!

31-latek w okrutny sposób znęcał się nad swoją babcią! Koszmar seniorki trwał kilka lat

2023-03-21 18:46

Policjanci z jaworskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się fizycznie i psychicznie nad swoją babcią. 31-latek miał ją między innymi bić, poniżać i okradać z pieniędzy oraz biżuterii.

Koszmar 76-latki trwał od stycznia 2021 roku. Dorosły wnuk seniorki regularnie, będąc trzeźwym, jak i pod wpływem narkotyków, wywoływał awantury domowe, wulgarnie odnosił się do babci, niejednokrotnie bił ją oraz groził pozbawieniem życia.

- 31-latek dodatkowo systematycznie okradał seniorkę. W kwietniu 2022 r. ukradł jej złotą biżuterię, którą to następnie sprzedał przypadkowym osobom, zaś w styczniu bieżącego roku dwukrotnie, bez zgody i wiedzy swojej babci, zabrał jej kartę bankomatową i zapłacił nią za swoje zakupy. Luty przyniósł kolejną kradzież na szkodę seniorki, tym razem tysiąca złotych - wyjaśnia rzecznik KWP we Wrocławiu.

Zobacz: "Bez ucisku policjanta do zgonu Mateusza by nie doszło". Mocne słowa pełnomocnika matki 34-latka

Na szczęście jaworscy funkcjonariusze dowiedzieli się o występkach wyrodnego wnuczka. Mężczyzna został zatrzymany przez jaworskich kryminalnych, a na podstawie zebranego materiału dowodowego usłyszał zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego nad babcią oraz kradzieży mienia na jej szkodę. Swoje naganne zachowanie mężczyzna tłumaczył uzależnieniem od narkotyków.

Praca śledczych pozwoliła na wykorzystanie przez prokuratora zgromadzonych w postępowaniu dowodów do zastosowania wobec 31-latka środków zapobiegawczych w postaci nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu mieszkalnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej i kontaktowania z nią.

Teraz podejrzany za swoje występki odpowie przed sądem. Za znęcanie się nad osobą najbliższą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, lecz z uwagi na popełnienie podobnego przestępstwa w przeszłości, mężczyzna może trafić za więzienne kraty nawet na 7 lat i 6 miesięcy.

Sonda
Czy kiedykolwiek pomagałeś/aś polskiej policji?
Kierowca audi wyprzedził policjanta na podwójnej ciągłej