61-latek zrobił to na oczach policjantów. Ta przyjemność kosztowała go 2000 zł

i

Autor: Policja Ząbkowice Śl.

61-latek zrobił to na oczach policjantów. Ta "przyjemność" kosztowała go 2000 zł

2022-02-15 15:02

Nowe, zaostrzone przepisy drogowe obowiązują nie tylko kierowców czy rowerzystów, ale także pieszych. Przekonał się o tym pewien wrocławianin, który na oczach policjantów złamał prawo. Srogo go to kosztowało.

Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów karnych. Oznacza to wyższe kary finansowe dla łamiących przepisy ruchu drogowego. Zazwyczaj dotyczy to kierowców, czasem rowerzystów, ale – jak się okazuje – również pieszych. Przekonał się o tym wrocławianin, który postanowił przejść przez przejazd kolejowy, mimo że zapory były opuszczone.

Do zdarzenia doszło na terenie gminy Ziębice pod Ząbkowicami Śląskimi. 61-letni mężczyzna miał jednak pecha, bo przepisy złamał na oczach policjantów.

Nie chodzisz do kościoła - płacisz podwójnie. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

- Mieszkaniec Wrocławia stracił cierpliwość i omijając zamknięte szlabany oraz ignorując czerwone światło sygnalizatora przeszedł przez torowisko. Świadkami tego byli policjanci ruchu drogowego z ząbkowickiej komendy, którzy w oznakowanym radiowozie stali w pobliżu przejazdu kolejowego. Niestosowanie się do obowiązujących przepisów kosztowało mężczyznę 2000 złotych – powiedziała st. asp. Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji.

Ksiądz zmienił cennik