8-letni chłopiec włamał się do sąsiada. Lista łupów robi wrażenie

i

Autor: Shutterstock

Wszystko przez... Internet

8-letni chłopiec włamał się do sąsiada. Wszedł przez balkon! Lista łupów robi wrażenie

2024-05-10 8:54

8-letni chłopiec włamał się do mieszkania sąsiada. Wszedł przez balkon, a inspiracją dla niego były filmy dostępne w Internecie. Łupem „włamywacza” padły pieniądze, sprzęt elektroniczny i… zabawki.

Wrocław. 8-latek włamał się do sąsiada

Policjanci, którzy zajmowali się włamaniem do jednego z mieszkań na wrocławskim Śródmieściu, przecierali oczy ze zdumienia. Okazało się, że zuchwałego przestępstwa dokonał… 8-letni chłopiec.

- Łupem chłopca padły zabawki, pieniądze, sprzęt elektroniczny, a do mieszkania małoletni sprawca dostał się przez drzwi balkonowe. Podczas gdy włamywacz wynosił skradzione rzeczy został przyłapany przez jednego z sąsiadów - mówi st. asp. Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Całą sytuacją byli zszokowani nie tylko i policjanci i sąsiedzi, ale również rodzice dziecka. - Najpewniej nie mieli pojęcia o tym, na jaki pomysł wpadł ich syn. Mimo wszystko, zgodnie z procedurą, sytuację opiekuńczą chłopca sprawdzi teraz sąd rodzinny – dodaje st. asp. Aleksandra Freus.

Jak wynika z ustaleń śledczych, inspiracją dla chłopca były filmy w Internecie. - Wszyscy musimy być bardziej świadomi tego, co nasze dzieci oglądają w Internecie. Kontrola rodzicielska oraz rozmowy na temat tego, co nasi podopieczni widzą, są kluczowe w zapobieganiu takim sytuacjom – kończy rzeczniczka policji.

Wypadek przeżyła tylko córeczka