Agresywny włamywacz zatrzymany po pościgu w Lubinie

i

Autor: mat. policji Agresywny włamywacz zatrzymany po pościgu w Lubinie

Agresywny włamywacz zatrzymany po pościgu. Grozi mu nawet 15 lat więzienia

2022-02-01 10:22

Nawet 15 lat więzienia grozi 31-letniemu mieszkańcowi Lubina, podejrzanemu o włamanie do dwóch sklepów. Mężczyzna został zatrzymany po pościgu, a w chwili aresztowania był bardzo agresywny. Jak się okazało, był już wcześniej poszukiwany.

W piątek (25 stycznia) ok. godz. 3 w nocy lubińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego ze sklepów mięsnych na terenie miasta. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, zastali wybitą szybę do lokalu oraz ślady krwi. W środku nikogo nie było, ale uwagę policjantów zwrócił hałas dobiegający z pobliskiej ulicy. Jak się okazało, to właśnie tam włamywacz próbował dostać się do zrabowanej kasetki z pieniędzmi. Na widok policjantów, mężczyzna rzucił się do ucieczki. Po krótkim pościgu 31-letni mieszkaniec Lubina został jednak zatrzymany. Policjanci znaleźli przy nim klucz francuski, trzonek od siekiery oraz kasetkę od kasy fiskalnej, a także porozrzucane na chodniku drobne pieniądze.

- Policjanci ustalili, że 31-latek nie tylko okradł właścicieli sklepu, ale również zniszczył znajdujące się w pomieszczeniu przedmioty, m.in. szybę witrynową, dwie kasy fiskalne, wagę elektroniczną, biurko i krzesło - informuje asp. szt. Sylwia Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. - Łączną wartość strat oszacowano na kwotę blisko 14 tys. zł.

W trakcie zatrzymania mężczyzna był bardzo agresywny. Szybko wyszło na jaw, że tej samej nocy 31-latek włamał się też do sklepu spożywczego, skąd ukradł alkohol.

ZOBACZ TEŻ: 13-latek zadźgał byłego konkubenta matki. Sąd zdecydował o jego losie

Jak się okazało, 31-latek był już wcześniej poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Lubinie. Teraz odpowie jeszcze za kradzież z włamaniem. Ponieważ dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy, może mu grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy widząc złodzieja, zareagowałbyś i próbował go zatrzymać?
33-letni włamywacz okradł blisko 30 wrocławskich lokali gastronomicznych