Aquaparku na Zakrzowie za 1,5 roku. Trzeci we Wrocławiu

i

Autor: UM Wrocław Aquaparku na Zakrzowie za 1,5 roku. Trzeci we Wrocławiu

Aquapark na Zakrzowie za 1,5 roku. Trzeci we Wrocławiu [WIZUALIZACJE]

2022-06-09 8:44

Pod koniec 2023 roku ma być gotowy aquaparku na wrocławskim Zakrzowie. Stanie przy ulicy Wilanowskiej i będzie to trzeci aquapark w mieście, po obiektach przy Borowskiej i na Brochowie, który zostanie lata dzień otwarty. Zobaczcie jak będzie wyglądał.

Aquapark powstanie przy ulicy Wilanowskiej 31. W ostatnich miesiącach trwały prace projektowe, które uwzględniały także zagospodarowanie przestrzeni wokół nowego basenu – bliźniaczego obiektu do tego, który niebawem zostanie otwarty na Brochowie. Budowa na Zakrzowie formalnie rozpoczęła się w środę, 8 czerwca, od wbicia symbolicznej łopaty.

ZOBACZ TEŻ: W końcu! Po 22 latach pociągi pojadą z Wrocławia do Świdnicy przez Sobótkę

– Obiekt, który powstanie tu w przyszłym roku, będzie w szczególności przydatny dla mieszkańców północno-wschodniej części miasta, jak i naszych sąsiadów z gminy Długołęka. Oczywiście, nie zapominamy także o uczniach pobliskiej SP nr 44, którzy również w ramach zajęć będą korzystać z uroków nowo powstającego obiektu rekreacyjnego – powiedział prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Aquapark na Zakrzowie. Co tam będzie?

Co znajdzie się w aquaparku? Poza wewnętrznym basenem sportowym o wymiarach 25 x 14,5 m i głębokości od 1,3 – 1,8 m, będą również: basenem do nauki pływania, basenem z hydromasażem i basenem zewnętrznym, który będzie posiadał także część brodzikową (otwarty sezonowo). W obiekcie znajdziemy także infrastrukturę szatniową, łazienki, toalety, punkty gastronomiczne, ale także strefę fitness i strefę saunarium z sauną fińską, sauną parową oraz dwoma pokojami masażu i pomieszczeniem do wypoczynku.

Jurek Owsiak we Wrocławiu. WOŚP ma swoje rondo w mieście.

Przy nowym obiekcie znajdzie się 40 drzew oraz ok. 280 mkw. krzewów i traw. Powstanie także parking o powierzchni 1700 mkw. z 57 miejscami postojowymi oraz 2 miejscami dla osób z niepełnosprawnościami i 88 miejscami postojowymi dla rowerów.

Zgodnie z umową wykonawca - konsorcjum Mosty Łódź oraz Magnitudo Sp. z. o.o - na realizację inwestycji będzie miał 18 miesięcy. Powinna być ona gotowa do końca przyszłego roku. Jej koszt szacowany jest na 40 mln zł netto.

Sonda
Czy lubisz latem chodzić na basen?