Atak maczetą po pogrzebie. Wcześniej samochód potrącił żałobników

i

Autor: pexels.com/Policja Kłodzko Atak maczetą po pogrzebie. Wcześniej samochód potrącił żałobników

Horror w Radkowie

Atak maczetą po pogrzebie. Wcześniej samochód wjechał w żałobników

2023-01-30 11:39

Dwóch młodych mężczyzn zostało zatrzymanych w związku z napadem w Radkowie pod Kłodzkiem. Sprawcy najpierw potrącili trzy osoby samochodem, a później zaatakowali jednego z pokrzywdzonych maczetą.

Radków. Brutalny atak po pogrzebie

Do zdarzenia doszło w piątek, 17 stycznia, po południu na ul. Piastowskiej w Radkowie w powiecie kłodzkim. W grupę trzech osób wracających z pogrzebu specjalnie wjechał osobowy volkswagen. Następnie dwóch mężczyzn wysiadło z pojazdu i zaatakowało 25-latka.

- Po potrąceniu zatrzymali się i jednego z pokrzywdzonych uderzali maczetą w okolice głowy i szyi – mówi prok. Joanna Pera-Lechocińska z Prokuratury Rejonowej w Kłodzku.

Poszkodowany mężczyzna z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. Ranne, tyle że znacznie lżej, zostały również dwie pozostałe osoby - 37-letnia kobieta oraz 24-letni mężczyzna.

Sprawcy uciekli, a policja zorganizowała obławę. Jeszcze tego samego dnia mundurowi zidentyfikowali napastników. W poniedziałek, 30 stycznia, kłodzka prokuratora poinformowała, że sprawcy ataku zostali już zatrzymani. - To młode osoby, w wieku 22 i 23 lat – dodaje prok. Joanna Pera-Lechocińska z Prokuratury Rejonowej w Kłodzku. Podkreśla, że z uwagi na dobro śledztwa nie może na razie mówić o motywach działania mężczyzn.

Policjanci wystąpili do prokuratury, a ta do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. W poniedziałek (20 stycznia) sąd przychylił się do tego wniosku i jego decyzją mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie, w oczekiwaniu na wyrok. Podejrzanym grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 25 lat.

Stare mosty Pomorskie jak nowe